نرخ مالیات خودروهای لوکس اعلام شد

خودروی لوکس

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه میزان دریافت مالیات بر ارزش افزوده در فرمول قیمت گذاری خودرو مورد محاسبه قرار نمی گیرد، گفت: مالیات بر ارزش افزوده در قیمت تمام شده خودرو ...

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه میزان دریافت مالیات بر ارزش افزوده در فرمول قیمت گذاری خودرو مورد محاسبه قرار نمی گیرد، گفت: مالیات بر ارزش افزوده در قیمت تمام شده خودرو لحاظ می شود، یعنی هر قیمتی که تعیین شده باشد، مالیات از آن اخذ می شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، رقم مالیات بر ارزش افزوده خودرو پس از تعیین قیمت نهایی را ۸ درصد اعلام و بیان کرد: سازمان امور مالیاتی هیچگونه دخالتی در فرمول قیمت گذاری خودرو ندارد.

وی در مورد دریافت مالیات از خودروهای وارداتی و گران قیمت هم اظهارداشت: نرخ مالیات خودروهای وارداتی هم ۸ درصد است، یعنی ۸ درصد از ارزش اظهارگمرکی خودرو به عنوان مالیات اخذ می شود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور همچنین در مورد دریافت مالیات ارزش افزوده از نهاده های اولیه گفت: بر اساس قانونی مالیات بر ارزش افزوده، اگر یک کالای نهای از مالیات معاف است، نهاده آن از مالیات معاف نیست، زیرا از کالای نهایی نمی توانیم مالیات بگیریم./مهر/۱۱۰

عسکری ادامه داد: بنابراین باید نهاده را در قیمت تمام شده محاسبه کنند و ما مالیات را از آن اخذ می کنیم. اگر نهاده از مالیات معاف باشد و کالای نهایی مشمول مالیات باشد از کالای نهای مالیات اخذ می کنیم و این عین قانون است و در چارچوب قانون عمل می کنیم.

:: خبر اینترفر – سراج ۲۴ – مهر

5/ 0.00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.