آموزش برعکس کردن رنگ صفحه در ویندوز ۷ و ۸ !

ویندوز 7 و 8

اگر زياد با رايانه خود تايپ مي کنيد يا کتاب الکترونيکي مي خوانيد و مدت زيادي به صفحه نوراني مانيتور که بيشتر قسمت هايش سفيد است، خيره مي شويد، اين ترفند مي تواند به راحتي ...

اگر زياد با رايانه خود تايپ مي کنيد يا کتاب الکترونيکي مي خوانيد و مدت زيادي به صفحه نوراني مانيتور که بيشتر قسمت هايش سفيد است، خيره مي شويد، اين ترفند مي تواند به راحتي چشم هايتان کمک کند.

ويندوز ۷ و ۸ به شما امکان مي دهد رنگ صفحه نمايش را برعکس کنيد. اگر زياد با رايانه خود تايپ مي کنيد يا کتاب الکترونيکي مي خوانيد و مدت زيادي به صفحه نوراني مانيتور که بيشتر قسمت هايش سفيد است، خيره مي شويد، اين ترفند مي تواند به راحتي چشم هايتان کمک کند.

در ويندوز از قابليت ذره بين براي برعکس کردن رنگ هاي صفحه استفاده مي کنيم. ابتدا در صفحه استارت کلمه Magnifier را تايپ کنيد تا برنامه Magnifier را ببينيد؛ حال Enter را بزنيد تا باز شود.

در ادامه در پنجره کوچک Magnifier اول مطمئن شويد که گزينه Views روي Fullscreen قرار دارد و اگر بزرگنمايي آن روي ۱۰۰ درصد نيست،  با علامت منفي آن را کم کنيد تا به ۱۰۰ درصد برسد. سپس روي علامت چرخ دنده کليک کنيد تا صفحه تنظيمات باز شود.

در اين صفحه گزينه Turn on color inversion را تيک بزنيد تا رنگ صفحه برعکس شود. اگر تيک اين گزينه را برداريد يا برنامه Magnifier را ببنديد، رنگ صفحه به حالت طبيعي بر مي گردد.

اگر مي خواهيد برعکس کردن رنگ صفحه را تنها با يک کليک انجام دهيد،  وقتي Magnifier باز است، روي آيکن آن در نوار وظيفه راست کليک و گزينه Pin this program to taskbar را انتخاب کنيد.

حال در تنظيمات Magnifier رنگ صفحه را برعکس کنيد، صفحه تنظيمات را با زدن گزينه Ok ببنديد و برنامه Magnifier را Minimize کنيد تا هر موقع که روي آيکن Magnifier در نوار وظيفه کليک کنيد، رنگ صفحه برعکس شود. با راست کليک روي آن و انتخاب گزينه Close Window رنگ صفحه به طبيعي بر مي گردد.

:: آموزش کامپیوتر شبکه اینترفر

5/ 4٫50

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.