فیلم/ آموزش تصویری نصب ویندوز ۸ “

windows 8 آموزش نصب تصویری

فیلم آموزشی مراحل نصب windows 8 – مایکروسافت به عنوان آخرین نسخه پیش نمایشی ویندوز ۸ ، یک نسخه جدید از این سیستم عامل را برای دانلود عمومی انتشار داده است که در آن بسیاری ...

فیلم آموزشی مراحل نصب windows 8 – مایکروسافت به عنوان آخرین نسخه پیش نمایشی ویندوز ۸ ، یک نسخه جدید از این سیستم عامل را برای دانلود عمومی انتشار داده است که در آن بسیاری از امکانات جدید و ویژگی ها وجود دارد . ما در این فیلم به آموزش چگونگی نصب ویندوز ۸ می پردازیم.

فیلم / آموزش تصویری نصب ویندوز ۸

حداقل سیستم مورد نیاز جهت نصب ویندوز ۸: (در صورتی که این موارد رعایت نگردد اجازه نصب داده نشده و یا در زمان استفاده از ویندوز با مشکل روبرو می شوید)

  • پردازنده ( CPU ) با توان پردازشی ۱ GHz و یا سریعتر
  • رم ( Ram ) یک گیگابایتی برای استفاده از نسخه ۳۲ بیتی و یا رم دو گیگابایتی برای استفاده از نسخه ۶۴ بیتی
  • ۱۶گیگابایت فضای خالی بر روی دیسک ذخیره سازی ( Hard Disk ) برای نصب نسخه ۳۲ بیتی و یا ۲۰ گیگابایت فضای خالی برای نصب نسخه ۶۴ بیتی
  • کارت گرافیک ( Graphics card ) شما باید با نسخه ۹ از DirectX مایکروسافت و یا نسخه های جدیدتر سازگاری داشته باشد
  • برای استفاده از امکانات لمسی ( Touch ) ویندوز ۸ باید تبلت و یا نمایشگر شما از قابلیت multitouch پشتیبانی کند
  • و نمایشگر شما باید از حداقل اندازه تصویر ۱۰۲۴ در ۷۶۸ پشتیبانی کند.

مراحل نصب:
اکنون کامپیوتر را روشن کرده و DVD نصب Windows 8 را در DVD Drive قرار دهید.
حال یک پیام ظاهر میشود که از شما میخواهد جهت اجرای فایلها از روی CD و یا DVD کلیدی را فشار دهید.اکنون یک کلید را فشار دهید تا برنامه نصب از روی DVD آغاز شود.

اکنون صفحه ای به نمایش در می آید که نشان از بارگذاری فایل های اولیه بر روی سیستم شما دارد.

پس از بارگذاری فایل های اولیه و مورد نیاز برنامه نصاب ویندوز در سیستم شما ، پنجره ای نمایش داده می شود که در آن می توانید تنظیمات زبان های مورد استفاده در صفحه کلید و سیستم خود را مشخص کنید. البته فارسی‌سازی صفحه کلید در این انجام نمی‌شود. روی دکمه Next و سپس Install now کلیک کنید.

حال نیاز است که سریال و یا همان Product Key مربوط به سیستم عامل ویندوز را وارد کنیم تا دکمه Next برای رفتن به مرحله بعدی نصب این سیستم عامل روشن شود.

در مرحله بعد مجموعه قوانین مربوط به استفاده از این نسخه از این سیستم عامل که توسط کمپانی مایکروسافت تنظیم شده است نمایش داده می شود که با تیک دار کردن گزینه I accept this license term آن را قبول کنیم و سپس بر روی دکمه Next کلیک کنیم.

اکنون دو گزینه برای شما به نمایش در می آید. در صورتی که می‌خواهید نسخه قبلی ویندوز که در کامپیوتر شما نصب شده است به Windows 8 ارتقاء پیدا کند گزینه اول را انتخاب نمائید. این گزینه فقط زمانی در دسترس می باشد که یک نسخه از ویندوز در کامپیوتر شما نصب شده باشد.

با انتخاب گزینه دوم (Custom: Install Windows only) یک نسخه جدید از ویندوز بر روی کامپیوتر شما نصب می‌شود.

توجه داشته باشید در صورتی که می‌خواهید دو نسخه از ویندوز مثلاً ۷ و ۸ را در کنار یکدیگر داشته باشید باید این گزینه را انتخاب کنید.

اکنون باید پارتیشنی از هارد دیسک که در آن ویندوز نصب می‌شود را انتخاب کنید. برای مدیریت پارتیشنها روی گزینه Drive options (advanced) کلیک کنید. در این قسمت با کلیک بر روی دکمه Delete پارتیشنی که انتخاب شده است حذف می‌شود. در صورتی که روی گزینه Format کلیک کنید پارتیشن انتخاب شده فرمت شده و تمامی اطلاعات موجود بر روی آن

پارتیشن حذف می‌شود. همچنین می توانید برای ایجاد یک پارتیشن جدید روی گزینه New کلیک کنید.

توجه کنید که با تغییر اندازه یا ایجاد پارتیشن جدید تمامی اطلاعات موجود بر روی تمامی پارتیشن‌ها یعنی کل هارد‌ دیسک پاک می‌شود.
روی دکمه Next کلیک کنید.
اکنون باید منتظر بمانید تا فایلهای نصب کپی شده و نصب شوند. این زمان بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خواهد بود.
پس از آنکه تمامی فایلها کپی شده و سیستم عامل Windows 8 می‌خواهد کامپیوتر را Restart کند.
به دلیل اینکه هنوز DVD نصب Windows 8 داخل DVD Drive می‌باشد پیغام Press any key ظاهر می شود. توجه کنید که در این قسمت نباید هیچ دکمه‌ای را فشار دهید در صورتی که کلیدی از صفحه کلید را فشار دهید برنامه نصب از ابتدا اجرا می‌شود.
بعد از مدت زمانی این پیغام رد می‌شود.

اکنون برنامه نصب در حال تکمیل روند نصب است. بعد از مدتی برنامه نصب دوباره کامپیوتر شما را restart می‌کند
اکنون کامپیوتر Restart شده و دوباره برنامه نصب بصورت خودکار شروع به تکمیل روند نصب می‌کند.
در این قسمت شما باید یک نام برای این کامپیوتر اعلام کنید.
سپس روی دکمه Next کلیک کنید.
در این قسمت برای انجام تنظیمات دیگر دو گزینه Use express settings و Customize قابل انتخاب است. در صورتی که گزینه User express settings را انتخاب کنید بصورت پیش‌فرض تنظماتی برای نصب انجام خواهد شد و دیگر از شما سوال پرسیده نمی‌شود. با انتخاب گزینه Customize تمامی تنظیمات از شما پرسیده می‌شود.

پس از انجام تنظیمات باید کد کاربری و رمز عبور برای این ویندوز را تعیین کنیم. در قسمت User name ، کد کاربری را وارد کرده و برای تعیین رمز عبور روی جعبه متن Password کلیک کنید. در ادامه در جعبه متن Reenter password همین رمز عبور را دوباره وارد می‌کنیم. در قسمت Password hint نیز می‌توانید یک عبارت برای یاد‌آوری رمز عبور وارد نمائید.
به یاد داشته باشید در ویندوز ۸ شما نمی‌توانید نام کامپیوتر و نام کاربر را یکسان اعلام کنید.
روی دکمه Finish کلیک کنید.

حال برنامه نصب ادامه پیدا می‌کند و تا دقایقی دیگر نصب Windows 8 کامل می‌گردد.
اکنون نصب Windows 8 به پایان رسیده است و شما می توانیدصفحه Start را مشاهده ‌کنید. با فشردن دکمه ویندوز یا کلیک بر روی محل قدیم دکمه Start در صفحه Desktop، این صفحه ظاهر خواهد شد. همچنین برای مشاهده صفحه Desktop روی دکمه Desktop کلیک کنید.

:: چند رسانه خبر اینترفر – زیمابی

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.