کشتی فرنگی ایران برای اولین بار قهرمان جهان شد

soryan قهرمانی کشتی فرنگی ایران اولین بار در جهان

کشتی فرنگی ایران برای اولین بار قهرمان جهان شد تیم ملی کشتی فرنگی ایران عنوان قهرمانی رقابت های کشتی فرنگی ۲۰۱۴ جهان در ازبکستان را به خود اختصاص داد تا افتخاری تاریخی به نام فرنگی ...

کشتی فرنگی ایران برای اولین بار قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران عنوان قهرمانی رقابت های کشتی فرنگی ۲۰۱۴ جهان در ازبکستان را به خود اختصاص داد تا افتخاری تاریخی به نام فرنگی کاران کشورمان ثبت شود.

در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که از ۲۲ شهریور ماه به میزبانی تاشکند ازبکستان آغاز شده بود تیم ملی ایران موفق به کسب یک مدال طلا توسط حمید سوریان در ۵۹ کیلو، یک نقره توسط امید نوروزی در ۶۶ کیلو و ۲ مدال برنز توسط افشین بیابانگرد در ۷۱ و قاسم رضایی در ۹۸ کیلوگرم شد.

تیم ایران که در دور گذشته این مسابقات به عنوان هشتم رسیده بود، در این دوره به مقام قهرمانی رسید. تیم روسیه بعد از ایران در جایگاه دوم قرار گرفت.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در بازی‌های المپیک با هدایت محمد بنا و کسب ۳ مدال طلا عنوان قهرمانی بازی‌های المپیک را به خود اختصاص داده بود.

پیش از این بهترین عنوان تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در مسابقات جهانی سال ۲۰۰۹ در دانمارک بود که ایران به عنوان نایب قهرمان جهان رسیده بود.

:: خبر اینترفر – تابناک

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.