۷۵۰۰ کارمند شرکت هواپیمایی KLM اخراج شدند

kml airline

۷۵۰۰ کارمند شرکت هواپیمایی KLM اخراج شدند به گزارش خبر اینترفر – شرکت هوایی کی ال ام (KLM) شاخه هلندی ایرفرانس روز سه شنبه اعلام کرد هفت هزار و ۵۰۰ نفر از کارکنان خود را ...

۷۵۰۰ کارمند شرکت هواپیمایی KLM اخراج شدند

به گزارش خبر اینترفر – شرکت هوایی کی ال ام (KLM) شاخه هلندی ایرفرانس روز سه شنبه اعلام کرد هفت هزار و ۵۰۰ نفر از کارکنان خود را اخراج می‌کند.

رویترز از آمستردام، روزنامه هلندی آلگمن داگبلد با اعلام این خبر افزود کی ال ام فردا و همزمان با انتشار گزارش درآمد و سود سه ماهه سوم خود دلایل خبر اخراج کارکنان را نیز منتشر خواهد کرد. انتظار می رود از این پس کی ال ام خدمات مورد نیاز خود را برون سپاری کند.

رییس اتحادیه کارکنان شرکت های حمل و نقل هوایی هلند موسوم دی یونیون نیز خبر اخراج این افراد را از کی ال ام تایید کرد.

کی ال ام امیدوار است این امر به کاهش بخشی از چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو بدهی این شرکت با کاستن از هزینه ها منجر شود.

شرکت هواپیمایی ایرفرانس- کی ال ام که در سال ۲۰۰۴ و در پی ادغام شرکت فرانسوی ایرفرانس و شرکت هلندی کی ال ام تشکیل شد، قرار بود در جهت سیاست های جدید خود پروازهای ارزان قیمت را در قالب شرکت ‘ترانساویا’ یکی از بازوهای زیرمجموعه خود، توسعه دهد.

خلبانان ایرفرانس به دعوت اتحادیه ملی خلبانان از ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) به مدت دو هفته در اعتراض به فقدان گفت و گوی اجتماعی در مورد جهت گیری های راهبردی این شرکت هواپیمایی و به ویژه طرح ترانساویا یا همان پروازهای ارزان قیمت در سراسر اروپا، اعتصاب کردند.

اعتصاب خلبانان این شرکت در ماه سپتامبر (شهریور) به خسارت بیش از ۵۰۰ میلیون یورویی آن منجر شد. گفته می شود درآمدهای کی ال ام در سه ماهه سوم امسال بیش از ۶ درصد کاهش یافته است.

:: خبر اینترفر – ایرنا

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.