جسد معلم فداکار لرستانی پیدا شد / جزئیات حادثه

2014-11-05_011919

شرح حاثه: جسد معلم فداکار لرستانی پیدا شد / 2 هفته بعد از بارش باران‌های سیل‌آسا در استان لرستان، سرانجام جسد معلم فداکار لرستانی (کاظم صفرزاده) پیدا شد ...

پس از ۲ هفته جست و جو ، جسد معلم فداکار لرستانی پیدا شد

۲ هفته بعد از بارش باران‌های سیل‌آسا در استان لرستان، سرانجام جسد معلم فداکار لرستانی (كاظم صفرزاده) از میان گل و لای کشف شد.
این معلم وقتی قصد داشت یكی از دانش‌آموزان مدرسه را به بیمارستان برساند همراه ۲دانش‌آموز دیگر در سیلاب گرفتار شد و جان خود را از دست داد. اما این حادثه چطوراتفاق افتاد و اجساد قربانیان چگونه كشف شد؟

سیلاب مرگبار

سیلعصر دوشنبه ۲۸مهرماه بود كه یكی از دانش‌آموزان مدرسه شبانه‌روزی امام جعفر صادق(ع) در بخش ویسیان استان لرستان دچار حادثه و از ناحیه پا مصدوم شد. او آنقدر درد می‌كشید كه خیلی زود همه بچه‌های مدرسه با خبر شدند اما وقتی این خبر به گوش كاظم صفرزاده، یكی از معلمان مدرسه رسید، او تصمیم گرفت هر طور شده این دانش‌آموز را به درمانگاه برساند. هوا دیگر تاریك شده و باران هم شروع به بارش كرده بود. آقا معلم این دانش‌آموز را همراه با ۲همكلاسی دیگر او سوار خودروی پژواش كرد تا به درمانگاه ویسیان ببرد.

آنها چند دقیقه بعد در درمانگاه بودند اما پزشك آنجا اعلام كرد چون امكانات لازم را در اختیار ندارد كاری از دستش ساخته نیست. این در حالی بود كه پسر نوجوان از درد پا به‌خودش می‌پیچید و معلم مدرسه نمی‌توانست دانش‌آموزش را در چنین وضعیتی رها كند.

به همین دلیل تصمیم گرفت هر طور شده او را به بیمارستانی در خرم آباد برساند. بارش باران هر لحظه بیشتر می‌شد اما چاره‌ای نبود و باید برای درمان پای دانش‌آموز مصدوم كاری انجام می‌شد. آنها بار دیگر سوار ماشین شدند و به راه افتادند. وقتی به نزدیكی رودخانه شورآب رسیدند رودخانه طغیان كرده بود. با وجود این تلاش كردند از روی پل رودخانه عبور كنند اما آب آنقدر بالا آمده بود كه ناگهان پژو واژگون و اسیر سیلاب شد. دیگر راننده كنترلی بر خودرو نداشت و سیلاب آنها را با خود برد.

كشف اجساد دانش‌آموزان

سیل جان 3 دانش آموز لرستانی را گرفتیك روز از این حادثه می‌گذشت و هیچ‌كس از سرنوشت معلم و ۳دانش‌آموز مدرسه امام جعفر صادق(ع) ویسیان خبر نداشت. با وجود این، گروه‌های امداد و نجات برای یافتن آنها دست به‌كار شدند. در همان روز اول امدادگران جسد یكی از دانش‌آموزان به نام امین قوچی را در حاشیه رودخانه كشف كردند. این نشانه بدی بود و احتمال مرگ ۳نفر دیگر را نیز تقویت می‌كرد.

در دومین روز امدادگران بیشتری در عملیات جست‌وجو شركت كردند تا اینكه جسد ۲دانش‌آموز دیگر به نام‌های امین رحیمی و وحید سپهوند نیز یك كیلومتر آن طرف‌تر از محل وقوع حادثه، در میان گل و لای رودخانه كشف شد. چند روز از این حادثه گذشته و مرگ معلم مدرسه برای همه مسجل شده بود اما هیچ رد و نشانی از جسد او وجود نداشت. جمعیت هلال احمر با استفاده از ۳۰۰امدادگر كار جست‌وجو برای یافتن او را آغاز كرد. در این میان حتی چند گروه تخصصی جست‌وجوی اجساد از ۴استان دیگر به یاری امدادگران لرستانی شتافتند تا شاید جسد معلم ناپدید شده كشف شود اما نتیجه‌ای به دست نیامد.

جسدی كنار رودخانه

۱۴ روز از این حادثه می‌گذشت و همچنان عملیات جست‌وجو ادامه داشت تا اینكه روز دوشنبه، دهیار روستای حیات‌الغیب به نام نورالدین پیرحیاتی همراه گروهی از افراد هنگام گشتزنی در اطراف رودخانه موفق به پیدا كردن یك جسد شدند. محل پیدا كردن جنازه حدود ۱۰متر با رودخانه فاصله داشت. بالاتنه جسد زیر گل‌و‌لای رودخانه قرار داشت و فقط پاهای آن پیدا بود. هنوز معلوم نبود جسد كشف شده متعلق به معلم ناپدید شده است یا نه اما با حضور یكی از اقوام او در محل معلوم شد جسد متعلق به كاظم صفرزاده، معلم فداكار مدرسه است. به این ترتیب جسد به پزشكی قانونی خرم‌آباد منتقل و ظهر دیروز بعد از برگزاری نماز ظهر عاشورا، طی مراسم باشكوهی در پلدختر به خاك سپرده شد.

معلم فداكار كه بود؟

معلم فداکار لرستانی "کاظم صفرزاده"كاظم صفرزاده، معلم ۴۵ساله لرستانی از ۲۲سال قبل به استخدام آموزش و پرورش درآمد و همه مدت خدمتش را در مدارس عشایری حضور داشت. او كه ۳پسر داشت در طول مدت خدمتش در آموزش و پرورش به معلمی فداكار مشهور بود و سرانجام جانش را برای رساندن یكی از دانش‌آموزان به بیمارستان از دست داد. گودرز كریمی‌فر، مدیركل آموزش و پرورش لرستان در این‌باره می‌گوید: این معلم شریف با فداكردن جان خود اوج مهر و محبت معلمی را به منصه ظهور گذاشت. این مصیبت احساسات ۳۳۰هزار معلم و دانش‌آموز لرستانی را جریحه‌دار كرد.

:: خبر شبکه اینترفر /همشهری /عصرایران

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.