روزنامه نگاری علمی در ایران و حمایت یونسکو / عکس

2014-11-28_175944

حمایت یونسکو از تشکیل انجمن روزنامه‌نگاران علمی در ایران دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو با استقبال از پیشنهاد راه اندازی انجمن روزنامه‌نگاران علمی Science journalist در ایران بر آمادگی کامل کمیسیون برای حمایت از راه اندازی ...

حمایت یونسکو از تشکیل انجمن روزنامه‌نگاران علمی در ایران

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو با استقبال از پیشنهاد راه اندازی انجمن روزنامه‌نگاران علمی Science journalist در ایران بر آمادگی کامل کمیسیون برای حمایت از راه اندازی و فعالیت انجمن تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا، دکتر سعیدآبادی که در اختتامیه کارگاه آموزشی دو روزه «روزنامه ‌نگاری علمی» در مجموعه سعد آباد سخن می‌گفت خاطرنشان کرد: روزنامه نگاری علمی از مباحث مهمی است که امیدوارم به صورت حرفه‌یی تر در کشور دنبال شود. کشور به روزنامه نگاران مجربی که بتوانند موضوعات علمی را به نحوی مناسب به عموم جامعه ارائه کنند نیاز مبرم دارد.

کارگاه آموزشی «روزنامه‌ نگاری علمی» با همکاری دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران، کمیسیون ملی یونسکو – ایران و انجمن ترویج علم ایران با شرکت حدود ۳۰ نفر از روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و محققان علاقمند به حوزه ترویج علم و روزنامه نگاری علمی، پنجم و ششم آذرماه درمجموعه سعدآباد برگزار شد.
روزنامه نگاری علمیتدریس این کارگاه بر عهده پروفسور فاکسون باندا، کارشناس علوم ارتباطات یونسکو و زرین زرداری، دانشجوی دکتری و پژوهشگر حوزه ارتباطات علمی بود.

در مراسم اختتامیه کارگاه که عصر جمعه با حضور استرکیش لاروش، رییس دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران در محل موزه ظروف سلطنتی کاخ سعدآباد برگزار شد از کتاب طنز «تاریخ به روایت فوتبال» نیز رونمایی شد.

روزنامه‌نگاری علمی یکی از شعبه‌های روزنامه‌نگاری است که بر مهارت انتقال اطلاعات علمی به عموم مردم تأکید دارد و همکاری بین محققان (دانشمندان) و روزنامه‌نگاران برای انتقال اطلاعات علمی به مردم مفید است.

دانشمندان تولیدکنندگان علم‌ هستند و روزنامه‌نگاران ارتباط آنان را با عموم مردم فراهم می‌کنند و همکاری بین این دو گروه برای ارتقاء دانش علمی شهروندان ضروری است.

روزنامه نگاری علمیروزنامه‌نگاران فعال در بخش تولید اخبار علمی وظیفه دارند تا اطلاعات پیچیده علمی را به ‌طور صحیح و دقیق با زبان ساده به مردم منتقل کنند و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه روزنامه‌نگاری علمی مهارت روزنامه‌نگاران را در این زمینه افزایش خواهد داد.

:: خبر اینترفر / ایسنا

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.