ناپدید شدن دومین هواپیمای مالزی در آسمان اندونزی/ جدید

Missing aircraft «8501 QZ»

مفقودی هواپیمای مسافربری پرواز «۸۵۰۱ QZ‌» شرکت ایرآسیا با ۱۶۲ مسافر اندونزی – یک فروند هواپیمای مسافربری شرکت ایرآسیا در مسیر پرواز به مقصد سنگاپور ارتباط خود با برج مراقبت را از دست داد. رسانه‌های داخلی ...

مفقودی هواپیمای مسافربری پرواز «۸۵۰۱ QZ‌» شرکت ایرآسیا با ۱۶۲ مسافر

اندونزی – یک فروند هواپیمای مسافربری شرکت ایرآسیا در مسیر پرواز به مقصد سنگاپور ارتباط خود با برج مراقبت را از دست داد.

رسانه‌های داخلی اندونزی اعلام کردند هواپیمای پرواز «۸۵۰۱  AirAsia flight QZ‌» با ۱۶۲ سرنشین فرودگاه شهر «سورابایا» را به سمت سنگاپور ترک کرده اما در ساعت ۷:۲۴ به وقت محلی ارتباط خود را با برج مراقبت از دست داد. هواپیمای ناپدید شده از نوع «ایرباس ای۳۲۰-۲۰۰» و متعلق به شرکت ایرآسیا در مالزی بوده است.

این پرواز می بایست ساعت ۸:۳۰ به وقت محلی در فرودگاه سنگاپور به زمین می نشست.

سرنشینان این پرواز شامل شش خارجی سه نفر از کره جنوبی و سه نفر از انگلیس بوده و دیگر مسافران از مالزی و سنگاپور هستند.

یکی از مقامات وزارت حمل و نقل اندونزی گفت: این هواپیما بر فراز دریای جاوه بین جزیره‌های جاوه و کالیمانتان ارتباط خود را با برج مراقبت از دست داده است.

شرکت هواپیمای اندونزی نیز اعلام کرد: در حال حاضر متاسفانه هیچ اطلاعات بیشتری در ارتباط با وضعیت مسافران این هواپیما وجود ندارد که تلاش می‌شود هرچه سریعتر اطلاعات بیشتری از سرنوشت این هواپیما بدست آید.

در سال جاری میلادی دو پرواز MH370 و MH17 متعلق به شرکت هواپیمای مالزی دچار حادثه شدند که تمامی ۲۳۹ سرنشین پرواز MH370‌ از کوالالامپور به پکن ناپدید شده و ۲۹۸ سرنشین پرواز MH17 نیز جان خود را از دست دادند.

خبرهای ضد و نقیضی از پیدا شدن قطعات هواپیما گزارش شده که هنوز به طور رسمی اعلام نگردیده است.

:: خبر اینترفر

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.