محاسبه نمره دروس در سیستم جامع گلستان (پیام نور)

محاسبه نمره آزمون پیام نور

در سیستم پیام نور معمولا دروس دارای ۶ نمره میانترم و ۱۴ نمره پایان ترم (۷ نمره تستی و ۷ نمره تشریحی) هستند ، ۶ نمره میانترم که از طرف استاد تعیین می شود میتواند ...

در سیستم پیام نور معمولا دروس دارای ۶ نمره میانترم و ۱۴ نمره پایان ترم (۷ نمره تستی و ۷ نمره تشریحی) هستند ، ۶ نمره میانترم که از طرف استاد تعیین می شود میتواند شامل حضور و فعالیت و امتحان میانترم جمعا باشد و یا ۶ نمره تنها با آزمون کلاسی تعیین شود؛ همچنین ۱۴ نمره پایان ترم ممکن است ۷ نمره تستی و ۷ نمره تشریحی باشد (اغلب همینطور است) و یا به مانند آزمون های الکترونیکی ۱۴ نمره تست برگزار شود (آزمون پایانترم همزمان با دیگر دانشگاههای پیام نور سراسر کشور برگزار می گردد ، سوالات مشابه بوده و نمره منفی ندارند)

اینکه آزمون شما تستی خواهد بود و یا تشریحی یا الکترونیکی در کارت ورود به جلسه امتحان درج می شود (همچنین مراجعه به نمونه سوالات ترم های گذشته) و همینطور خودخوان و یا عادی بودن (تدریس استاد) در زمان انتخاب واحد در ردیف وضعیت درس مشخص است.

محاسبه نمره دروس خود خوان و غیرخودخوان (عادی)

۱۴ نمره پایان ترم، اگر درس غیرخودخوان باشد (استاد داشته باشد) نمره دانشجو با  ۶ نمره میانترم جمع می شود.

۲۰=۶+۱۴

اگر درس خود خوان باشد ، امتحان پایان ترم ۱۴ نمره دارد اما بدلیل نداشتن نمره میانترم ، هر نمره ای که از ۱۴ گرفته اید ضربدر “ده هفتم” می شود . بفرض از ۱۴ شده اید ۱۳ ، ابتدا سیزده در ۱۰ ضرب و سپس تقسیم بر ۷ می شود.

۱۸.۵۷=۷/(۱۰×۱۳)

پس بهتر است حدالامکان دروسی را در زمان ثبت واحد انتخاب کنید که استاد داشته باشد (خودخوان نباشد) هر چند بیشتر دروس عمومی خودخوان (برعهده دانشجو) است و اکثرا برای دروس تخصصی استاد تعیین می گردد.

:: تحصیلات شبکه اینترفر

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.