رفع «مشکل فایرفاکس» و بازگشت به تنظیمات اولیه

2015-02-11_185009

رفع «مشکل فایرفاکس» و بازگشت به تنظیمات اولیه در این آموزش تصویری، خواهید آموخت چگونه می توان مشکلات بوجود آمده در مرورگر محبوب و پرسرعت firefox را برطرف نمود. از روش های بسیار کارآمد در ...

رفع «مشکل فایرفاکس» و بازگشت به تنظیمات اولیه

در این آموزش تصویری، خواهید آموخت چگونه می توان مشکلات بوجود آمده در مرورگر محبوب و پرسرعت firefox را برطرف نمود. از روش های بسیار کارآمد در رفع عیوب نرم افزاری، بازگشت به تنظیم اولیه یا همان حالت پیشفرض Defullt است.

آموزش کامپیوتر شبکه اینترفر؛ اگر به طور ناگهانی یک نوار ابزار ، بدون اجازه شما تغییر کرد و یا نتایج جستجوی شما در یک موتور جستجو برای شما غیرعادی است، بهتر است تنظیمات مرورگر به حالت اولیه بازگردد. حتما در جستجوی مطالب مختلف در اینترنت به سایتهایی برخوردید که تبلیغات مزاحم را به شما نشان می دهند، تبلیغاتی که اعلام می کنند شما برنده شده اید و یا بن کالا… یا چندین پنجره پشت سر هم باز می شود و شما را از خواندن مطلبی که بدنبال آن هستید منصرف می سازد؛ این تبلیغات از نوع پاپ آپ هستند!

اکثر مرورگرها بخشی در تنظیمات خود دارند که مانع باز شدن صفحات ناخواسته پاپ آپ popup می شود. اما همیشه تبلیغات پاپ آپ مزاحم نیستند و گاهی بی دلیل، زمانی که مرورگر خود را باز می کنید سایتی برای شما نمایش داده می شود که حتی با تنظیم صفحه home (صفحه ای که در اولین ورود به مرورگر جستجوگری مانند گوگل را نشان می دهد) مجددا به سایت ناآشنا، مزاحم، فیلتر شده، دارای تصاویر غیراخلاقی و.. روبرو می شوید. گاهی هم این تبلیغات و تصاویر به صورت نواری ثابت در بالای مرورگرها (safari ,  mozilla firefox , internet explorer , opera , netspace , google chrome … ) ظاهر می شوند که ربطی به موضوع سایت ندارند.

تنظیم مرورگر فایرفاکس mozilla firefox به حالت اولیه (ریست فایرفاکس)

بازنشانی فایرفاکس، بوک مارک ها و کلمه عبور ذخیره شده شما را حذف نخواهد کرد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد، ممکن است مرورگر کاملا به صورت اولیه بازگردد ، پس قبل از این کار بهتر است بک آپی از بوک مارک ها تهیه کنید.

مراحل زیر برای فایرفاکس در ویندوز، مک و لینوکس یکسان است.

۱. بر روی آیکون که مانند سه خط روی هم در سمت راست بالای پنجره مرورگر است کلیک کنید.
2015-02-11_183251
۲. آیکون علامت سوال در پایین منو را انتخاب کنید.
2015-02-11_183500
۳. اطلاعات عیب یابی (Troubleshooting) را در منوی کشویی باز شده انتخاب کنید.
2015-02-11_183638
۴. “تنظیم مجدد فایرفاکس’ را فشار دهید ( سمت راست بالای صفحه وب) را انتخاب کنید.
2015-02-11_184144
۵. “تنظیم مجدد Firefox’ را در پنجره پاپ آپ باز شده تأیید کنید.

2015-02-11_184236نکته: ما فایرفاکس۳۵ را توضیح دادیم، ممکن است نام و یا جایگاه تنظیمات در نسخه های قبل یا جدید، متفاوت باشد.

:: آموزش کامپیوتر اینترفر

5/ 3٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.