کورتانا cortana احساسات را به شما نشان می دهد + فیلم

نمایش احساسات توسط کورتانا در ویندوز 10

کورتانا cortana احساسات را به شما نشان می دهد + فیلم کورتانا ، دستیار صوتی مایکروسافت، چیزی بیش از یک دستیار صوتی معمولی است. کورتانا (cortana) در عین اینکه یک منشی مجازی برای بسیاری از ...

کورتانا cortana احساسات را به شما نشان می دهد + فیلم

کورتانا ، دستیار صوتی مایکروسافت، چیزی بیش از یک دستیار صوتی معمولی است. کورتانا (cortana) در عین اینکه یک منشی مجازی برای بسیاری از امور کاربران است، از قابلیت های شبه انسانی نیز برخوردار است. قابلیت هایی نظیر بیان احساسات در زمان های متفاوت. حال که قرار است کورتانا در ویندوز (۱۰ windows) در کنار کاربران باشد، بهتر است با چگونگی بیان احساسات کورتانا آشنا شویم.

اخیرا مایکروسافت اطلاعات دقیق و کاملی را از چگونگی طراحی و تدوین دستیار صوتی مشهور خود (کورتانا) و چگونگی راه یافتن آن به ویندوز ۱۰ در اختیار کاربران قرار داده است. این اطلاعات شامل مواردی از جمله زبان بیان احساسات کورتانا نیز هست که تشریح میکند این دستیار صوتی چگونه در موارد متفاوت با استفاده از زبان بدن خود، احساساتش را نیز بیان می کند:

کورتانا cortana احساسات را به شما نشان می دهد + فیلمدر ویدوئویی که از سوی مایکروسافت منتشر شده است، «مارکوس اش» مدیر برنامه های گروهی مایکروسافت در خصوص فلسفه بنیادین کورتانا و قابلیت های آن و همچنین تغییر شکل های این دستیار صوتی برای بیان احساسات توضیح میدهد.

وی بیان میکند که تنها بر قراری ارتباط با کاربر از طریق صدا آن چیزی نبود که ما به دنبال آن بودیم، زیرا از نظر ما هیچ چیز همانند بر قراری یک ارتباط کامل با دیگران، همراه با دیدن القای حرکات صورت، و نحوه پاسخ گویی آنها با زبان بدن به شما نیست. در نتیجه ما مجبور بودیم که نام و صدای کورتانا را با یک شی که بیانگر حالت بیرونی آن باشد مرتبط سازیم:

کورتانا cortana احساسات را به شما نشان می دهد + فیلممارکوس اش (Marcus Ash) تشریح میکند که تیم طراحی چگونه بلافاصله به ایده استفاده از یک شکل ژئومتری ساده افتادند و با استفاده از نظرات تیمی از طراحان شخصیت ها به این نتیجه رسیدند که کارهای خلاقانه ای میتوان با یک شکل ساده صورت داد. تغیرات در ظاهر ساده این کل میتواند بیانگر حالت های مختلف انسانی باشد.

به این ترتیب بود که حالت های احساسی مختلف برای کورتانا تدوین و طراحی شد، حالت هایی نظیر حالت آرامش، خوش بین، شرمزده، هشدار، خجالت زده، هیجان زده و…

مارکوس اش اشاره میکند که وقتی کار طراحی به این شکل به پایان رسید، همه از نتیجه به وجد آمده هیجان زده بودیم و عاشق کورتانا شده بودیم. این وجه تفاوت ما با سایر شرکت هایی است که اقدام به تولید دستیار صوتی کرده اند. زیرا ما شخصیت انسانی را مستقیما به دستیار صوتی خود منتقل کرده ایم. در این بین مارکوس اش همچنین توضیح میدهد که چگونه کاربرد های مختلف کورتانا در گوشی هوشمند طراحی شد و چگونه این دستیار صوتی هوشمند راه خود را به ویندوز ۱۰ باز کرد. اکنون مایکروسافت همچنین در نظر دارد که این دستیار صوتی را در پشت صحنه ویندوز تمام وقت فعال نگاه دارد تا در اسرع وقت در دسترس کاربران باشد. به این ترتیب تنها با صدا زدن کورتانا کاربران قادر به انجام امور شخصی خود مثل ارسال ایمیل، جستجو در نت، پخش موسیقی و مانند آن خواهند بود.

در فیلم زیر مارکوس اش چگونگی طراحی و تدوین کورتانا از ابتدا تا راه یابی آن به ویندوز ۱۰ را تشریح میکند:

:: خبر فناوری شبکه اینترفر – تابناک

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.