کلاهبرداری از زائران عتبات عالیات

2015-03-02_021308

کلاهبرداری از زائران عتبات عالیات به گزارش خبر اینترفر ؛ یکی از کلاه برداری‌هایی که این روزها باعث حیرت همگان شده است کلاه برداری‌های زیارتی است ، کلاه بردارانی که این بار اعتقادات مردم را ...

کلاهبرداری از زائران عتبات عالیات

به گزارش خبر اینترفر ؛ یکی از کلاه برداری‌هایی که این روزها باعث حیرت همگان شده است کلاه برداری‌های زیارتی است ، کلاه بردارانی که این بار اعتقادات مردم را دست مایه ای برای نیل به اهداف خود کرده‌اند را می‌توان به عنوان نمونه‌ای از این کلاه برداری‌ها برشمرد که علاوه بر  اموال افراد، اعتقادات آنان را نیز به سخره می‌گیرد.

سودجویانی که از ارادت مردم  نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت آگاهند و از نام این بزرگواران در جهت رسیدن به اهداف پلید خود استفاده می‌کنند و متاسفانه علی رغم هشدارهای بی شمار سازمان حج و زیارت این مردم ساده دل هستند که فریب چنین افرادی را می‌خورند و پس از دریافت هزینه‌های مربوطه  دچار مشکل می‌شوند.

محسن  نظافتی مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت ، کلاه برداری‌های زیارتی را در دو نوع تعریف می‌کند و می‌گوید: عده‌ای از این کلاه برداران پس از دریافت پول از زائران، از اعزام‌ آنان به عتبات عالیات خودداری کرده و پول زائران را بازپس نمی‌دهند اما کلاه برداری‌های زیارتی به همین مورد ختم نمی‌شوند و عده‌ای از ارائه خدمات در شأن زائر در کشور عراق خودداری کرده و باعث نارضایتی زائران می‌شوند.

وی یکی از نشانه‌های کلاه برداری‌های زیارتی را درخواست مستقیم پول به طور دستی از زائران عنوان کرد و افزود: زائران عتبات باید توجه داشته باشند که هزینه اعزام خود را فقط به حساب‌های دفاتر حج و زیارت واریز کنند.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: طی چهار سال اخیر دو هزار مورد غیر مجاز که در زمینه اعزام زائران به عتبات عالیات فعالیت می‌کردند به مراجع رسیدگی ارجاع شدند.

آنچه در این میان نظرها را به خود جلب کرده است این است که این کلاه برداران و سودجودجویان چگونه می‌توانند از عقاید مردم در جهت نیل به اهداف خود بهره جویند و البته این سوال مطرح است که  چرا باید عرصه برای خودنمایی این کلاه برداری فراهم شود، آیا اموال مردم کافی نیست که حال کلاه برداران به سوی اعتقادات مردم دست درازی کرده‌اند.

:: خبر اینترفر – به گزارش راضیه آقایی yjc

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.