پیوستن بیش از ۷۰ زن آلمانی به داعش و ازدواج با آنان

2015-03-30_142048

یک روزنامه آلمانی نوشت که بیش از ۷۰ زن از آلمان به داعش پیوسته‌اند و شماری از آنها را دخترانی تشکیل می‌دهند که هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند. پیوستن بیش از ۷۰ زن آلمانی به ...

یک روزنامه آلمانی نوشت که بیش از ۷۰ زن از آلمان به داعش پیوسته‌اند و شماری از آنها را دخترانی تشکیل می‌دهند که هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند.

پیوستن بیش از ۷۰ زن آلمانی به داعش و ازدواج با آنان

بیش از ۷۰ نفر از زنان آلمان از جنگ داعش حمایت می‌کنند. تقریبا ۴۰ درصد از این افراد کمتر از ۲۵ سال دارند که ۹ نفر از آنها را دخترانی تشکیل می‌دهند که هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند.

روزنامه آلمانی «تسایت» به نقل از «هانس گئورگ ماسن» رئیس اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان نوشت که سفر دختران و زنان جوان به مناطق جنگی در نوع خود موضوع جدیدی نیست اما اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی با نگرانی افزایش تمرکز داعش بر این افراد را زیرنظر دارد.

ماسن گفت: «در اینترنت راهنمایی وجود دارد مبنی بر اینکه یک زن چطور می‌تواند به بهترین روش مهاجرت کند. (از این راه) دختران جوانی که با داعش ارتباط پیدا می‌کنند به صورت هدفمند با آنها ارتباط برقرار می‌شود تا ضمن پیوستن به داعش با یکی از تکفیری‌ها ازدواج کنند.»

وی افزود: «در اینترنت تصاویر عاشقانه‌ای از زندگی در مناطق جنگی منتشر شده است در حالی که گذرنامه‌ها و تلفن‌های همراه زنان و دختران از آنها گرفته می‌شود و آنها کاملا منزوی می‌شوند.»

بنابر اطلاعاتی که این سازمان آلمانی به دست آورده است، ۶۵۰ تکفیری از آلمان به سوریه و عراق رفته‌اند. «توماس دیمیتزیره» وزیر کشور آلمان هم اوایل مارس اعلام کرده بود که ۲۰۰ نفر از آنها به کشور باز گشته‌اند و بیشتر آنها به مشکلات روحی روانی دچار شده‌اند.

:: خبر اینترفر / خبر فردا / فارس

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.