عکس / درگذشت فرح دیبا (فرح پهلوی) شایعه است؟

2015-04-13_015224

برخی خبرها از مرگ فرح پهلوی، همسر محمدرضا پهلوی حکایت دارد. به گزارش خبر اینترفر از خبرهای منتشر شده در چند روز اخیر: فرح که به همراه خانواده خود پس از فرار در فرانسه زندگی ...

برخی خبرها از مرگ فرح پهلوی، همسر محمدرضا پهلوی حکایت دارد.

به گزارش خبر اینترفر از خبرهای منتشر شده در چند روز اخیر: فرح که به همراه خانواده خود پس از فرار در فرانسه زندگی می‌کرد صبح یکشنبه ۱۵ فروردین، درگذشت.

فرح همسر سوم محمدرضا پهلوی، شاه زمان طاغوت ایران بود که به همراه همسر خود با سرمایه ملی از ایران فرار کرد.

عکس / درگذشت فرح دیبا (فرح پهلوی) شایعه است؟

به گزارش خبر اینترفر ، انتشار این خبر در حالی است که رضا پهلوی روز ۱۴ فروردین در صفحه شخصی خود نوشته بود: “خبری که برای شهبانو، مادرم شایعه کرده اند، ساختگی است.”

2015-04-13_015532گفتنی است،فرح فرزند سهراب دیبا (از خاندان دیبا) و فریده قطبی ( ۱۳۰۰ ه.ش در لاهیجان گیلان) در روز ۲۲ مهر ماه سال ۱۳۱۷ه.ش در تهران به دنیا آمد. او درکودکی پدرش را بر اثر بیماری سرطان از دست داد. او پس از اتمام تحصیل در مدرسه ژاندارک و دبیرستان رازی تهران، به همراه پسر دایی‌اش رضا قطبی برای ادامه تحصیل راهی فرانسه شد و در رشته معماری ادامه تحصیل داد. وی پس از مدتی تحصیلات خود را در پاریس رها نمود و در آبان سال ۱۳۳۸ ه.ش با محمدرضا شاه پهلوی که به تازگی از همسر دوم خود ثریا اسفندیاری جدا شده بود ازدواج کرد. در همان سال او به عنوان اولین ملکه ایران تاجگذاری نمود. او ۴ فرزند به نامهای رضا، فرحناز، علیرضا و لیلا به دنیا آورد. دو ماه قبل از انقلاب ۱۳۵۷ و با اوج گیری اعتراضات مردمی، وی همراه با شوهرش ایران را ترک کرد و در ایالات متحده آمریکا و فرانسه(پاریس) زندگی می‌‌کند.

:: خبر اینترفر – جهان نیوز – همشهری

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.