دختر ژاپنی که نماد صلح جهانی شد + عکس

دختر ژاپنی که نماد صلح جهانی شد + عکس

دختر ژاپنی که نماد صلح جهانی شد + عکس چگونه ایده جالب یک دختر ژاپنی تبدیل به نماد صلح جهانی شد،  امروز مجسمه‌ای از یک بچه به همراه مجسمه لک لک بر روی سر آن ...

دختر ژاپنی که نماد صلح جهانی شد + عکس

چگونه ایده جالب یک دختر ژاپنی تبدیل به نماد صلح جهانی شد،  امروز مجسمه‌ای از یک بچه به همراه مجسمه لک لک بر روی سر آن در مرکز شهر هیروشیما نصب شده است تا یادبودی برای بچه‌هایی باشد که در بمباران اتمی شهر هیروشیما کشته شده‌اند.

به گزارش دانستنیهای شبکه اینترفر ؛ ابتکار دانش آموز ژاپنی بعد از بمباران اتمی شهر هیروشیما باعث شده است امروز لک لک‌های رنگی کاغذی به نمادی برای این شهر و نمادی برای صلح تبدیل شوند.

دختر ژاپنی که نماد صلح جهانی شد + عکس۶۹ سال پیش جنگنده آمریکایی حامل بمب اتمی پلی را در مرکز شهر هیروشیما هدف قرار داد که مدرسه‌ای در نزدیکی آن قرار داشت. در نتیجه تخریب این مدرسه بیش از ۴۰۰ دانش آموز و معلم ژاپنی کشته شدند و تنها یک دانش آموز و معلم دبستانی که بمب به ۵۰۰ کیلومتری آن اصابت کرده بود زنده ماندند.

ساداکو ساساکیدانش آموز ژاپنی است که از بمباران اتمی هیروشیما نجات یافت اما ده سال بعد در اثر ابتلا به سرطان خون درگذشت.

دختر ژاپنی که نماد صلح جهانی شد + عکساین دانش آموز ژاپنی در دوران درمان سرطان خون خود هزار مجسمه کاغذی درست کرد. براساس یک افسانه محلی گفته می‌شد هر کسی مجسمه‌ای کاغذی لک لک درست کند زود‌تر به آروز‌هایش می‌رسد.

بعد از مرگ این دختر ژاپنی لک لک‌های کاغذی به نمادی برای صلح تبدیل شدند و افراد بیشماری در سراسر جهان لک لک‌های کاغذی درست کردند و به هیروشیما ارسال کردند.

دختر ژاپنی که نماد صلح جهانی شد + عکساکنون سالانه ده‌ها میلیون لک لک کاغذی از سراسر ژاپن و دنیا به شهر هیروشیما ارسال می‌شود. در چند دهه گذشته تعداد این لک لک‌های کاغذی چنان زیاد شد که شهرداری هیروشیما چاره‌ای بجز سوزاندن این دست ساخته‌های کاغذی نداشت.

اما از سال ۲۰۰۲ شهرداری هیروشیما این مجسمه‌های کاغذی لک لک‌ها را در جایی نگهداری می‌کند و حجم این لک لک‌های کاغذی به حدود ۸۵ هزار تن رسیده است.
دختر ژاپنی که نماد صلح جهانی شد + عکساکنون این لک لک‌های کاغذی بعد از بازیافت در کارخانه‌های مختلف به پارچه تبدیل می‌شوند و از این پارچه‌ها تی شرت‌هایی تولید می‌شود که به سراسر دنیا ارسال می‌شوند تا نماد صلح همچنان در جهان زنده باقی بماند.

:: خبر اینترفر – ابنا

5/ 3٫50

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.