حمایت روسیه و دیدگاه مشترک با ایران درباره تحولات یمن

2015-04-18_235732

حمایت روسیه و دیدگاه مشترک با ایران درباره تحولات یمن معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه ایران و باگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده رییس‌جمهور این کشور در امور خاورمیانه امروز در تماس تلفنی، ...

حمایت روسیه و دیدگاه مشترک با ایران درباره تحولات یمن

معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه ایران و باگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده رییس‌جمهور این کشور در امور خاورمیانه امروز در تماس تلفنی، آخرین تحولات یمن را مورد رایزنی و گفت‌وگو قرار دادند.

به گزارش خبر اینترفر ، حسین امیرعبداللهیان ضمن تاکید بر راهکار سیاسی برای حل مشکلات یمن درباره طرح چهار ماده‌ای کشورمان مبنی بر توقف سریع کلیه حملات نظامی خارجی، ارسال فوری کمک‌های انسان‌دوستانه، از سرگیری گفت‌وگوی ملی یمنی و تشکیل دولت فراگیر وحدت ملی یمن با وی رایزنی و اظهار کرد: ایران از روسیه انتظار دارد تا به تلاش‌های دیپلماتیک و رایزنی‌های خود با مقامات کشورهای مختلف ادامه داده تا حملات نظامی سعودی فورا متوقف و محاصره دریایی یمن پایان پذیرد.

در این گفت‌وگوی تلفنی باگدانف با استقبال از ابتکار سیاسی کشورمان برای پایان بحران یمن افزود: خوشبختانه ایران و روسیه دیدگاه‌های مشترکی در موضوع یمن دارند و هر دو کشور بر راهکار سیاسی، ضرورت ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم یمن و افزایش رایزنی‌های دیپلماتیک منطقه‌یی و بین‌المللی برای پایان دادن به حملات تاکید دارند.

نماینده رییس‌جمهور روسیه در امور خاورمیانه افزود: کشورش همواره از مساعی جمیله کشورهای مختلف برای پایان دادن به بحران یمن حمایت می‌کند و در این راستا از ظرفیت خود در سازمان ملل برای پیشبرد طرح ایران استفاده می‌کند. روسیه معتقد است سازمان ملل بایست نقش فعال‌تری در بازگشت صلح و ثبات به یمن ایفا کند.

دو طرف در این گفت‌وگو ضرورت ارسال فوری کمک‌های غذایی، دارویی و پزشکی برای مردم یمن و جلوگیری از تشدید وخامت اوضاع انسانی را مورد توجه قرار داده و بر مواضع مشترک تهران – مسکو در قبال محکومیت اقدام نظامی در منطقه و ضرورت تمرکز بر راه حل سیاسی تاکید کردند.

:: خبر اینترفر – ایسنا

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.