استقرار کشتی های جنگی آمریکایی در نزدیکی یمن

2015-04-19_013206

۷ کشتی آمریکایی در حالی در نزدیکی یمن مستقر شده اند که عربستان در مرحله حساسیست و مسیر محموله‌های دریایی که عازم یمن هستند را مسدود کرده است .   استقرار کشتی های جنگی آمریکایی ...

۷ کشتی آمریکایی در حالی در نزدیکی یمن مستقر شده اند که عربستان در مرحله حساسیست و مسیر محموله‌های دریایی که عازم یمن هستند را مسدود کرده است .

 

استقرار کشتی های جنگی آمریکایی در نزدیکی یمن

ارتش آمریکا اعلام کرد که هفت کشتی جنگی خود را در اطراف یمن مستقر کرده است.

مقامات ارتش آمریکا روز جمعه (دیروز) اعلام کردند که چندین کشتی جنگی این کشور در آب‌های اطراف یمن مستقر شده‌اند، ولی در محاصره دریایی یمن که توسط عربستان سعودی صورت گرفته، مشارکت ندارند.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، کشتی‌های آمریکایی شامل ناوشکن «یو اس اس فارست شرمن» و «یو س اس وینستون چرچیل»، مین روب‌های «یو اس اس سنتری» و «یو س اس دکستروس» و سه کشتی آبی خاکی هستند که حدود دو هزار و ۲۰۰ تفنگدار دریایی آمریکایی را حمل می‌کند و «یو س اس یووا جیما»، «یو س اس نیویورک» و «یو اس اس فورت مک هنری» نام دارند.

یکی از مقامات نیروی دریایی آمریکا به واشنگتن‌پست اعلام کرد یک کشتی مخصوص بارهای خشک به نام «یو اس ان اس چارلز درو» نیز در منطقه مستقر شده است.

نیروی دریایی آمریکا اغلب اوقات در خلیج عدن و دریای سرخ اطراف یمن گشت‌زنی می‌کند، اما اقدام اخیر در برهه حساسی از زمان که نیروی دریایی عربستان مسیر محموله‌هایی که به بنادر یمن می‌آیند را مسدود کرده، صورت گرفته است.

عربستان سعودی ماه گذشته، حملات خود به یمن را آغاز کرد. در جریان این حملات که با حمایت آمریکا صورت می‌گیرد، تاکنون بیش از ۲۰۰۰ نفر از مردم یمن کشته شده‌اند. روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال هفته گذشته گزارش کرد که آمریکا نقش خود را در دریای اطراف یمن گسترش داده است.

:: خبر اینترفر – فارس – واشینگتن پست

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.