از فروش خانه متری ۲۲ میلیون ! تا آمار و ارقام مسکن

2015-04-19_003443

گرانترین خانه در تهران در نیمه اول سال ۹۳ با متری ۲۲ میلیون معامله شد. به گزارش خبر اینترفر ؛ نیمه اول سال قبل گرانترین خانه در تهران متر مربعی ۲۲ میلیون و ۳۰۱ هزار ...

گرانترین خانه در تهران در نیمه اول سال ۹۳ با متری ۲۲ میلیون معامله شد.

به گزارش خبر اینترفر ؛ نیمه اول سال قبل گرانترین خانه در تهران متر مربعی ۲۲ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش رفته‌ است و در مجموع تهرانی ها در مقایسه با نیمه دوم سال ۱۳۹۲، ۳۱ درصد بیشتر خانه خریده‌اند.

براساس گزارش مرکز آمار ایران، متوسط قیمت خرید مسکن در تهران در نیمه اول سال گذشته، ۳ میلیون و ۳۶۹ تومان بوده که این میزان نسبت به نیمه دوم سال ۱۳۹۲، رشدی ۵.۱ درصدی را تجربه کرده است.
قیمت خرید خانه نسبت به مدت مشابه یعنی نیمه اول سال ۱۳۹۲، ۱.۸ درصد کاهش داشته‌ است.

همچنین تهرانی‌ها در نیمه اول سال ۱۳۹۳ نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۲، ۵۳.۲ درصد و نسبت به دوره قبل یعنی نیمه دوم سال ۱۳۹۲، ۳۱ درصد بیشتر خانه خریدند.

در نهایت متوسط قیمت فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی در تهران سه میلیون و ۳۶۹ هزار تومان بوده است که با توجه به اینکه متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع خانه در کشور یک میلیون و ۴۳۳ هزار تومان در مدت مشابه است، متوسط قیمت هر متر خانه در تهران نسبت به این معیار در کشور یک میلیون و ۹۳۶ هزار تومان گران‌تر بوده‌است.

:: خبر اینترفر – ایسنا

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.