رکورد سریعترین قطار جهان در دست maglev ژاپنی + عکس

2015-04-23_162459

مگلو ژاپن (japans maglev train) رکورد سریعترین قطار جهان را شکست رکورد سریعترین قطار جهان شکست قطار موسوم به مگلو ژاپن (japans maglev train) رکورد سریعترین قطار جهان را شکست و توانست به سرعت ۶۰۳ ...

مگلو ژاپن (japans maglev train) رکورد سریعترین قطار جهان را شکست

رکورد سریعترین قطار جهان شکست قطار موسوم به مگلو ژاپن (japans maglev train) رکورد سریعترین قطار جهان را شکست و توانست به سرعت ۶۰۳ کیلومتر در ساعت دست یاید.

به گزارش خبر اینترفر از بیزینس اینسایدر، طی روز جاری، قطار موسوم به مگلو (maglev) در ژاپن توانست به سرعت بیش از ۶۰۰ کیلومتر در ساعت دست یابد و به مدت ۱۱ ثانیه در سرعت ۶۰۳ کیلومتر در ساعت حرکت کند.

japans-maglev-trainاین قطار که از تکنولوژی سیر مگنتی بر روی ریل های خود بهره می برد در فاصله ۱۰ سانتی متری ریل ها قرار گرفته و حرکت می کند. شرکت سازنده این قطار رکورد ۵۹۰ کیلومتر بر ساعت خود را که هفته گذشته به ثبت رسانده بود را در این آزمایش شکست.

سازمان مرکزی راه آهن ژاپن اعلام کرده است قصد دارد تا این قطار را در سال ۲۰۲۷ مورد بهره برداری قرار دهد تا مسیر بین توکیو و ناگویا را به فاصله ۲۸۶ کیلومتر با سرعت بیش از ۵۰۰ کیلومتر در ساعت در ۴۰ دقیقه طی کند.

ارزش اجرای این پروژه تنها در مسیر توکیو – ناگویا حدود ۱۰۰ میلیارد دلار ارزیابی شده است. ژاپن در تلاش است تا قطارهای با تکنولوژی مگنتی خود را به دیگر کشورهای صادر کند تا اقتصاد خود را از طریق صادرات زیر ساخت ها بهبود بخشد.

نخست وزیر ژاپن طی روزهای آینده به آمریکا سفر خواهد کرد و تکنولوژی قطارهای سریع السیر را برای مسیر نیویورک واشنگتن به این کشور ارائه دهد.

:: خبر اینترفر

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.