تبریک روحانی به رییس جمهور قزاقستان

2015-05-10_235847

رییس‌جمهور در گفت‌وگویی تلفنی با نورسلطان نظربایف، پیروزی مجدد وی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تیریک گفت. به گزارش خبر اینترفر ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه در گفت‌وگویی با رییس‌جمهور ...

رییس‌جمهور در گفت‌وگویی تلفنی با نورسلطان نظربایف، پیروزی مجدد وی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تیریک گفت.

به گزارش خبر اینترفر ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه در گفت‌وگویی با رییس‌جمهور قزاقستان، افزود: ایران و قزاقستان تفاهمنامه‌های بسیار مثبت و سازنده‌ای با یکدیگر منعقد کرده‌اند که با اجرای آن‌ها، روابط دو کشور در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بیش از پیش گسترش می‌یابد.

وی با بیان این‌که «ایران همواره به کشور قزاقستان در همه مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی به عنوان یک دوست قابل احترام و اعتماد دارد»، افزود: امیدوارم برگزاری چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی

تهران – آستانه تحرکی جدید در گسترش بیشتر روابط دو طرف ایجاد کند.
وی درباره مذاکرات هسته‌ای، اظهار کرد: در بسیاری از زمینه‌ها به درک مشترک رسیده‌ایم و اگر اراده لازم در طرف مقابل وجود داشته باشد، توافق نهایی در دسترس خواهد بود.

نورسلطان نظربایف رییس‌ جمهوری قزاقستان نیز در این گفت‌وگو با بیان این‌که «باید روابط دو کشور را در تمام زمینه‌ها توسعه و تعمیق بخشیم»، تصریح کرد: امیدوارم مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ در بستر مناسبی به پیش رفته و به نتیجه برسد.

:: خبر اینترفر – خبر آنلاین

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.