عدن / نزدیک شدن ناوهای فرانسه و آمریکا به ناوشکن البرز

2015-05-10_194115

خلیج عدن ؛ ناوگروه‌های آمریکا و فرانسه پس از دریافت هشدار جدی ناوگروه نیروی دریایی کشورمان مسیر خود را تغییر دادند. سی و چهارمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش در حال گذر از ۳۰ مایلی بندر ...

خلیج عدن ؛ ناوگروه‌های آمریکا و فرانسه پس از دریافت هشدار جدی ناوگروه نیروی دریایی کشورمان مسیر خود را تغییر دادند.

سی و چهارمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش در حال گذر از ۳۰ مایلی بندر عدن کشور یمن بود که بالگردها، هواپیماها و ناوهای آمریکا و فرانسه به دنبال نزدیک شدن به ناوشکن البرز و ناو لجستیک بوشهر در فاصله کمتر از پنج مایلی بودند، اما با هشدار جدی افسران فرماندهی ناوشکن البرز، از ناوگروه ایران عذرخواهی کرده و مسیر خود را تغییر دادند.

هم اکنون سی و چهارمین ناوگروه نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران به تنگه باب المندب رسیده و در حال گشت‌زنی در این منطقه است. این ناوگروه برای حفاظت از منافع اقتصادی ایران در آب‌های بین المللی طول ۴۰۰ مایلی خلیج عدن را طی کرده و به اسکورت کشتی‌های تجاری ایران و ماموریت‌های محوله می‌پردازد.

چند روز گذشته این ناوگروه ارتش یک کشتی تجاری خارجی را از دست دزدان دریایی نجات داده بود. این کشتی تجاری بارها از کشورهای ائتلاف درخواست کمک کرده بود اما هیچ جوابی نشنید و نیروی دریایی ارتش کشورمان این کشتی را نجات داد.

:: خبر اینترفر – همشهری – ایسنا

5/ 3٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.