کوزوو ؛ حمله پلیس به عاملان حمله مقدونیه

police kosovo

پلیس کوزوو (police kosovo) به چندین خانه از جمله خانه خانواده عاملان درگیری های مرگبار هفته گذشته مقدونیه حمله کرد. به گزارش خبر اینترفر ؛  اسوشیتدپرس از پریشتینا، باکی کلانی (Baki Kelani) سخنگوی پلیس کوزوو ...

پلیس کوزوو (police kosovo) به چندین خانه از جمله خانه خانواده عاملان درگیری های مرگبار هفته گذشته مقدونیه حمله کرد.

به گزارش خبر اینترفر ؛  اسوشیتدپرس از پریشتینا، باکی کلانی (Baki Kelani) سخنگوی پلیس کوزوو با تایید این عملیات، آن را در راستای اتهامات مقامات مقدونیه مبنی بر دست داشتن افراد مسلح کوزوویی در حملات تروریستی این کشور خواند.

در درگیری های هفته گذشته شهر کومانوو در شمال مقدونیه چهارده فرد مسلح و هشت نیروی پلیس کشته و سی و هفت نفر دیگر نیز زخمی شدند. بیست و شش نفر دیگر که بیشتر آنها اهل کوزوو هستند نیز بازداشت شده اند.

جزئیات این درگیری ها همچنان نامعلوم است. مقامات مقدونیه ادعا کرده اند مردان مسلح در تلاش بودند آلبانیایی هایی را که در کوزوو، مقدونیه و صربستان زندگی می کنند متحد کرده و کشوری واحد تشکیل دهند.

برخی معتقدند مقامات مقدونیه با راه انداختن این درگیری ها به دنبال آن هستند تا افکار عمومی را از رسوایی مالی حزب حاکم محافظه کار منحرف کنند.

برخی از این افراد مسلح شورشیانی هستند که در سال های هزار و نهصد و نود و نه و دو هزار و یک علیه صربستان جنگیدند.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه این تحریکات را اقدامات تروریستی خواند و از رویکرد اتحادیه اروپا در حل و فصل این بحران انتقاد کرد.

:: خبر اینترفر – واحد مرکزی خبر

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.