سرقت ۳ میلیاردی با همکاری کارمند بانک / داشتم سکته می کردم

2015-05-26_012747

سرقت ۳ میلیاردی / گفتند حسابم خالیست داشتم سکته می کردم به گزارش خبر اینترفر ؛  این پرونده اواخر سال گذشته با شكایت مردی به جریان افتاد.وی به مأموران گفت: من ملكی در مركز پایتخت ...

سرقت ۳ میلیاردی / گفتند حسابم خالیست داشتم سکته می کردم

به گزارش خبر اینترفر ؛  این پرونده اواخر سال گذشته با شكایت مردی به جریان افتاد.وی به مأموران گفت: من ملكی در مركز پایتخت دارم كه مدتی قبل آن را به قیمت ۳میلیارد تومان به بانك فروختم. پس از آن به پیشنهاد رئیس بانك، حسابی در آنجا باز كردم و ۳میلیاردتومان را در آن حساب واریز كردم. وی افزود: بعد از مدتی تصمیم گرفتم بخشی از پول را از حسابم بردارم تا در جای دیگری سرمایه‌گذاری كنم.

برای همین راهی بانك شدم و وقتی كارت ملی‌ام را در اختیار كارمند بانك قرار دادم و فیش برداشت پول را پر كردم ناگهان جمله‌ای از كارمند بانك شنیدم كه حسابی شوكه شدم. او مدعی شد كه حسابم خالی است. با عصبانیت از او خواستم تا مجددا حسابم را چك كند اما هیچ پولی در آن نبود.باورم نمی‌شد، چطور امكان داشت كه موجودی حسابم صفر باشد.

برای همین دفترچه بانكی را در اختیار كارمند بانك قرار دادم و به او نشان دادم كه مدتی قبل پول كلانی به حسابم واریز كردم. شوك بعدی زمانی به من وارد شد كه كارمند بانك پس از بررسی حسابم عنوان كرد، چندروز قبل همه پولی كه در حسابم بوده را برداشت كرده‌ام.تا مرز سكته پیش رفتم چراكه من اصلا هیچ پولی از حسابم برداشت نكرده بودم و این درحالی بود كه همه سرمایه‌ام را یك جا از دست داده بودم..با وجود این اما سراغ رئیس بانك رفتم تا بدانم ماجرا از چه قرار است. وی ادامه داد: بعد از انجام پیگیری مشخص شد كه شخصی با جعل مداركم و كارت ملی همه موجودی حسابم را خالی كرده بود.

سرقت مرموز
وقتی مالباخته موضوع سرقت ۳میلیاردی را به پلیس گزارش داد، ‌تیمی از كارآگاهان با دستور بازپرس دادسرای ناحیه ۱۲تهران راهی بانك مورد‌نظر شدند. در تحقیقات معلوم شد كه مرد میانسالی چند روز قبل به بانك مراجعه كرده و با جعل دفترچه حساب بانكی و كارت ملی مالباخته و چسباندن عكس خودش به كارت ملی، خود را به جای مالباخته و صاحب حساب جا زده است. او ابتدا مدعی شده كه شماره موبایلش تغییر كرده برای همین از كارمند بانك خواسته تا پیامك‌های عملیات بانكی را به شماره دیگری ارسال كند. او همچنین با ادعای اینكه كارت عابربانكش گم شده درخواست كارت جدید كرده بود.

پس از آن مرد سارق همراه همدستش راهی یك صرافی شده و با كارت جدید كه متعلق به مالباخته بود در حدود ۳هزار سكه طلا خریده و همه موجودی حساب كه ۳میلیاردتومان بود را خالی كرده بود. همه اینها نشان می‌داد كه سارق حرفه‌ای با دراختیار داشتن مشخصات شاكی توانسته بود مدارك شناسایی و دفترچه حساب او را جعل كند اما نكته‌ای كه عجیب به‌نظر می‌رسید این بود كه سارق چطور توانسته بود مشخصات و شماره حساب شاكی را به‌دست آورد؟ برای همین كارآگاهان تجسس‌های خود را برای حل این معما شروع كردند.

گریم سارقان برای خرید ۳هزار سكه

این سرقت ۳میلیاردی مرموز، حسابی ذهن كارآگاهان را مشغول كرده بود. در چنین شرایطی كارآگاهان به بازبینی تصاویر دوربین مداربسته بانك پرداختند و موفق شدند چهره ۲ سارق را شناسایی كنند. یكی از آنها مردی میانسال و دیگری پسرجوانی بود كه به‌نظر می‌رسید نسبت فامیلی با هم دارند. آنها پس از آن راهی صرافی شده بودند كه مأموران به صرافی رفتند و به بازبینی تصاویر دوربین مداربسته پرداختند.

آنجا بود كه پی بردند دزدان، پس از خروج از بانك چهره خود را گریم كرده بودند تا چنانچه پلیس پی به ماجرا برد آنها شناسایی نشوند. آنها فكر همه جا را كرده بودند چراكه مأموران پس از انجام تجسس‌های پلیسی دریافتند كه پلیس همان روز این دو سارق را كه ادعا كردند پدر و پسر هستند دستگیر كرده اما ساعتی بعد چون مداركی علیه آنها نبوده قاضی پرونده آزادشان كرده بود. این پدر و پسر با تغییر چهره راهی صرافی شده و بعد از خرید ۳هزار سكه درحالی‌كه سوار بر خودرویشان شده بودند پلیس به آنها مشكوك شده و در بازرسی با پیدا كردن هزاران سكه هردو را بازداشت كرده بودند. آنها اما ادعا كردند كه در زمینه خرید و فروش سكه فعالیت دارند وبه‌صورت قانونی راهی صرافی شده و سكه خریده‌اند. برای همین مأموران پس از استعلام از صرافی چون مورد مشكوكی وجود نداشته بود هردو با دستور قاضی آزاد شده بودند غافل از اینكه آنها همان سارقان ۳میلیاردتومانی بودند.

ردپای كارمند بانك

ماموران در شاخه دیگر به تجسس‌های خود ادامه دادند و درحالی‌كه مطمئن بودند شخصی پشت پرده سرقت است كه همه اطلاعات حساب مالباخته را در اختیار دزدان قرار داده بود تا اینكه وی را شناسایی كردند. او كسی جز كارمند بانك نبود كه مأموران در تجسس‌های خود توانستند حقیقت را كشف كنند. این مرد جوان دستگیر شد و در بازجویی‌ها چاره‌ای جز اقرار به همكاری با دزدان در ماجرای سرقت میلیاردی ندید. او مدعی شد كه با دزدان وارد معامله میلیونی شده است و هر تماسی كه با كارمند بانك می‌گرفت ۳۰میلیون تومان به حسابش واریز می‌شد. وی تمامی اطلاعات حساب مشتری بانك را در اختیار دزدان قرار داده بود تا آنها نقشه سرقت میلیاردی را اجرا كنند. به گزارش همشهری، كارمند بانك با قرار قانونی روانه زندان شد و تحقیقات پلیسی برای دستگیری سارقان فراری ادامه دارد تا زوایای پنهان آشكار شود.

:: شبکه اینترفر – همشهری

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.