آزادسازی الانبار با تغییر رمز به لبیک یا عراق !

2015-05-28_002633

اسم رمز عملیات آزادسازی الانبار از لبیک یا حسین (ع) به لبیک یا عراق تغییر کرد. به گزارش خبر اینترفر ؛ اسم رمز عملیات آزادسازی استان الانبار عراق بنا بر اعلام سخنگوی نیروهای مردمی به ...

اسم رمز عملیات آزادسازی الانبار از لبیک یا حسین (ع) به لبیک یا عراق تغییر کرد.

به گزارش خبر اینترفر ؛ اسم رمز عملیات آزادسازی استان الانبار عراق بنا بر اعلام سخنگوی نیروهای مردمی به منظور جلوگیری از سوء استفاده‌ برخی‌ها از لبیک یاحسین(ع) به لبیک یا عراق تغییر یافت.

نقل از خبرگزاری رویترز، تلویزیون دولتی عراق گزارش داد که نیروهای مردمی عراق (حشد شعبی) که پیش‌تر اعلام کرده بود شعار لبیک یا حسین (ع) برای عملیات آزادسازی استان الانبار انتخاب کرده، این اسم رمز را به لبیک یا عراق تغییر داده است.

کریم النوری، سخنگوی حشد شعبی تصریح کرد که هر دو اسم دارای معنایی یکسان هستند و هدف از هردو خدمت به وطن و مبارزه با دشمن است.

وی گفت: اکنون ما عراق را انتخاب کرده‌ایم و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق پیش‌تر به انتخاب اسم رمز لبیک یاحسین برای این عملیات انتقاد کرده و گفته بود این نامگذاری باعث سوءبرداشت خواهد شد.

وزارت دفاع آمریکا نیز از انتخاب این اسم رمز برای عملیات آزادسازی استان الانبار عراق به دلیل آنچه که “افزایش اختلافات قومی و مذهبی در اثر این نامگذاری خوانده بود” انتقاد کرد.

:: خبر اینترفر – ایسنا

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.