هزینه گمرک برخی محصولات دیجیتال در ۴۹ کشور حذف شد

2015-07-28_005337

کشورهای عضو  WTO با حذف تعرفه گمرکی ۲۰۰ محصول موافقت کردند به گزارش خبر اینترفر ؛ کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی WTO با حذف تعرفه گمرکی بیش از ۲۰۰ محصول تکنولوژیک، عمدتا شامل محصولاتی در ...

کشورهای عضو  WTO با حذف تعرفه گمرکی ۲۰۰ محصول موافقت کردند

به گزارش خبر اینترفر ؛ کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی WTO با حذف تعرفه گمرکی بیش از ۲۰۰ محصول تکنولوژیک، عمدتا شامل محصولاتی در گستره تراشه‌های رایانه‌ای پیشرفته، ابزارهای مکان یابی GPS، چاپگرها و کارتریج و کنسول‌های بازی موافقت کردند.

روز شنبه کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی (WTO) با حذف تعرفه گمرکی بیش از ۲۰۰ محصول تکنولوژیک، موافقت کردنداین توافقنامه نخستین اقدام WTO در حذف تعرفه دسته‌ای از محصولات، از ۱۸ سال پیش به این سو بود. به گفته روبرتو آزودو، مدیر کل سازمان تجارت جهانی، گردش مالی سالانه این ۲۰۱ محصول بالغ بر ۱.۳ تریلیون دلار است که در حدود ۷ درصد مجموع تجارت جهانی می‌شود. در واقع می‌توان گفت گردش مالی همین بخش از صنعت فناوری اطلاعات بیش از صنعت خودرو یا مجموع صنایع منسوجات، پوشاک، آهن و فولاد است.

با اینکه از ۱۶۱ عضو این سازمان فقط ۴۹ عضو این موافقتنامه را امضا کردند، به زعم کارشناسان همه اعضای این سازمان از مزایای این قانون بهره مند خواهند شد و حذف این تعرفه‌ها می تواند باعث افزایش حجم مبادلات تجاری و رونق بیشتر این حوزه از بازار، همچنین رشد اقتصادی، کاهش هزینه‌ها و افزایش اشتغال زایی شود. تایوان، یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان محصولات الکترونیکی، ترکیه، کلمبیا و جزایر موریس از جمله کشورهایی بودند که با تصویب این قانون در مقطع کنونی مخالف و متقاضی مداقه بیشتر بودند. ایران هنوز به عضویت سازمان تجارت جهانی درنیامده است.

:: خبر اینترفر – ایرنا

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.