یک میلیون یارانه بگیر پر درآمد حذف شدند

2015-07-30_115158

حذف یک میلیون نفر یارانه بگیر / مرده ها یارانه نمی گیرند یک میلیون نفر از جمع افراد یارانه نقدی‌بگیر خارج شده‌اند اما هنوز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاخص‌هایی را که براساس قانون ...

حذف یک میلیون نفر یارانه بگیر / مرده ها یارانه نمی گیرند

یک میلیون نفر از جمع افراد یارانه نقدی‌بگیر خارج شده‌اند اما هنوز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاخص‌هایی را که براساس قانون باید افراد غیرنیازمند شناسایی شوند، اعلام نکرده است.

به گزارش خبر اینترفر ؛ خبر قطع یارانه نقدی یك‌میلیون نفر را قائم‌مقام وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعلام كرده اما نگفته است این تعداد افراد در چه بازه زمانی و با چه شاخصی از دریافت یارانه نقدی محروم شده‌اند. براساس مصوبه هیأت وزیران، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی مسئول تعیین و اعلام شاخص‌هایی است كه مطابق با آن یارانه نقدی شهروندان با درآمد بالا باید قطع شود.

۳ هفته پیش علی ربیعی، وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی قول داده بود در یك برنامه تلویزیونی جزئیات و شاخص‌های حذف یارانه نقدی ثروتمندان را اعلام كند. اقدام دولت در قطع یارانه نقدی برخی شهروندان البته با انتقاد برخی شهروندانی مواجه شده كه می‌گویند جزو اقشار با درآمد بالا نیستند اما یارانه نقدی آنها قطع شده است.

دیروز سیدابوالحسن فیروز‌آبادی قائم‌مقام وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه تاكنون بیش از یك‌میلیون نفر از دریافت یارانه حذف شده‌اند، گفت: وزارت كار با همكاری سازمان هدفمندی مشغول شناسایی افراد غیرمشمول است و تلاش می‌كند قانون را اجرایی كند. براساس قانون بودجه سال‌جاری دولت باید یارانه نقدی دست‌كم ۶میلیون نفر را قطع كند كه با روش حذف تدریجی و قطره‌چكانی یارانه دست‌كم یك میلیون نفر از ابتدای امسال، كسری بودجه سنگینی در نتیجه پرداخت یارانه نقدی به ثروتمندان به دولت تحمیل خواهد شد.

این مقام ارشد دولتی خبر پرداخت مجدد یارانه نقدی به برخی شهروندان معترض را تأیید و با بیان اینكه تاكنون اعتراض ۱۷هزار خانوار از بین مجموع خانوارهای معترض برای حذف یارانه‌ها مورد بررسی قرار گرفته است، تصریح كرد: اعتراض این تعداد خانوار پذیرفته و پرداخت یارانه آنها ازسرگرفته شد البته این افراد درصد كمی از افراد معترض ثبت‌نام شده هستند.

قائم‌مقام وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با بیان اینكه حذف یارانه افراد غیرنیازمند ادامه خواهد داشت، گفت: آن دسته از افرادی كه تا‌كنون یارانه‌هایشان قطع شده است می‌توانند اعتراض خود را در سامانه مربوطه اعلام و اعتراض‌ها به‌صورت روزانه بررسی می‌شود و آن دسته از اعتراض‌هایی كه پذیرفته شود یارانه‌ها مجدداً‌ برایشان پرداخت می‌شود.

فیروزآبادی در ادامه درخصوص آخرین وضعیت یارانه‌ها نیز گفت: توزیع مساوی یارانه به همه اقشار جامعه كار درستی نیست و باید باور داشته باشیم كه یارانه برای همه نیست، این موهبت سهم اقشاری است كه از نعمت‌های طبیعی محروم هستند. وی با اشاره به قطع یارانه ثروتمندان در سال‌جاری ادامه داد: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی حدود ۶میلیون یارانه‌بگیری كه نیازی به این پول ندارند از چرخه دریافت یارانه حذف می‌شوند.

مرده‌ها یارانه نقدی نمی‌گیرند

قائم‌مقام وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درباره «آمار اعلام شده از سخنگوی دولت درباره تعداد یارانه‌بگیران، انصرافی‌ها و حذف‌شدگان نشان می‌دهد كه كماكان اموات هم یارانه ۴۵۵۰۰تومانی را دریافت می‌كنند، این موضوع را چگونه پیگیری كردید؟» افزود: اینكه اموات یارانه دریافت می‌كنند، صحت ندارد. بررسی‌های دقیقی را انجام دادیم، در تماس مستمر با سازمان ثبت احوال هستیم و تمام اموات را پس از اعلام ثبت احوال از لیست دریافت یارانه حذف می‌كنیم. وی افزود: اطلاعاتی در این زمینه به ما رسیده بود كه ستاد هدفمندی یارانه‌ها با دقت این موضوع را پیگیری كرد، اما چنین موضوعی صحت ندارد.

:: خبر اینترفر – همشهری

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.