واکنش هاشمی در اینستاگرام / نظر رهبری درباره تعبیر آقازاده ها

2015-08-13_152040

واکنش آیت الله هاشمی در اینستاگرام پیرامون دستگیری پسرش/ نظر رهبری درباره تعبیر آقازاده ها صفحه اینستاگرام آیت الله هاشمی رفسنجانی با انتشار عکسی از رهبری و مطلبی با عنوان “نظر رهبری درباره تعبیر آقازاده ...

واکنش آیت الله هاشمی در اینستاگرام پیرامون دستگیری پسرش/ نظر رهبری درباره تعبیر آقازاده ها

صفحه اینستاگرام آیت الله هاشمی رفسنجانی با انتشار عکسی از رهبری و مطلبی با عنوان “نظر رهبری درباره تعبیر آقازاده ها” به حواشی پیرامون حضور مهدی هاشمی در زندان اوین واکنش نشان داد.

به گزارش خبر اینترفر ؛  در متن منتشر شده آمده است:
رهبر انقلاب در دیدار مردادماه سال ۹۰  خود با دانشجویان مجددا تاکید فرمودند:  … یکی از دوستان اشاره کردند که امیرالمونین در فرمان خود به مالک اشتر فرموده اند که آدم های سواستفاده جو را رسوا کنید؛ شما گفته اید که افشا نکنید. امیرالمونین نفرمودند موردی را که اثبات نشده ، افشا کنید. هیچ وقت چنین چیزی در بیان امیرالمومنین نیست و این قطعا از اسلام نیست. ما چطور چیزی را که اثبات نشده، به صرف اتهام، افشا کنیم؟ ممکن است انقدر حجم اتهام زیاد و وسیع باشد که یک عده ای به چشم یک امر قطعی و واقعی به آن نگاه کنند، اما هیچ پشتوانه ی استدلالی نداشته باشد، جائی ثابت نشده باشد. ما هیچ حجتی نداریم که این را بگوییم. حتی من در همان جلسه ای که اشاره کردند از این بالاتر را گفتم. من گفتم حتی جرمی که ثابت شد، اصل نباید بر افشای آن جرم باشد. بالاخره یک مجرمی است، یک غلطی کرده، مجازات هم می شود؛ خانواده او، فرزندان او، پدر و مادر او، گناهی نکرده اند؛ ما چرا بیخود آنها را رسوا کنیم؟ مگر آنجا که خود نفس افشا کردن، یک مصلحت بزرگی داشته باشد. بله، یک جایی هست که نفس افشاگری در یک مسئله ی ثابت شده، مصلحتی دارد؛ آنجا ایرادی ندارد. این منطق ماست. هیچ چیزی هم نه از امیرالمونین(ع)  و نه از هیچ یک از ائمه هدی(ع) بر خلاف این وجود ندارد. ما واقعا حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم، مشهور کنیم. واقعا جایز نیست؛ نه در سایت، نه در روزنامه، نه در تریبون های گوناگون. حیثیت افراد را باید حفظ کرد.

2015-08-13_1515132015-08-13_151529:: خبر اینترفر – خبر آنلاین

5/ 3٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.