روزانه ۴۴۰۰ نفر در چین بر اثر آلودگی هوا می میرند!

2015-08-17_235521

روزانه ۴۴۰۰ نفر در چین بر اثر آلودگی هوا می میرند! آلودگی هوا در چین عامل مرگ سالانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار انسان است، به بیانی دیگر در این کشور روزانه ۴۴۰۰ نفر در ...

روزانه ۴۴۰۰ نفر در چین بر اثر آلودگی هوا می میرند!

آلودگی هوا در چین عامل مرگ سالانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار انسان است، به بیانی دیگر در این کشور روزانه ۴۴۰۰ نفر در اثر آلودگی جان خود را از دست می‌دهند.
به گزارش خبر اینترفر از تایم، محققان سازمان پژوهشی زمین بركلی در تحقیقی جدید به این نتیجه رسیده‌اند كه آلودگی عامل اصلی ۱۷ درصد از مرگ و میر چین است. محققان پس از بررسی داده‌ها و آمار مرگ چینی‌ها در طول چهار ماه پیاپی در ۱۵۰۰ منطقه مختلف چین، كره جنوبی و تایوان به این نتیجه دست یافتند.

براساس این پژوهش مرگبارترین آلاینده ذرات معلقی هستند كه از مكان‌هایی مانند نیروگاه‌های برق و در نتیجه مصرف سوخت‌های فسیلی مورد استفاده در خانه‌ها و كارخانه‌ها منتشر می‌شوند.این ذرات می‌توانند وارد ریه و جریان خون انسان شده و منجر به بروز بیماری‌هایی از قبیل آسم و بیماری‌های قلبی شوند.

براساس این پژوهش، ۹۲ درصد از جمعیت چین در طول چهار ماه ۱۲۰ ساعد در هوای آلوده تنفس می‌كنند و ۳۸ درصد از آنها در فضایی حضور دارند كه تراكم آلاینده‌ها در آن در سطحی ناسالم است.

این پژوهش جدید،‌ تاییدی بر نتایج دیگر نمونه‌هایی است كه اعلام می‌كنند سالانه یك میلیون و ۲۰۰ تا دو میلیون نفر چینی در اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند.

:: خبر اینترفر – همشهری

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.