اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری (ph.D) سال ۹۴

2015-08-18_152353

اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری (ph.D) سال ۹۴ نتیجه آزمون دکتری نیمه مترکز سال ۹۴ فردا ۲۸ مرداد اعلام خواهد شد. به گزارش خبر اینترفر ؛ مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فهرست اسامی ...

اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری (ph.D) سال ۹۴

نتیجه آزمون دکتری نیمه مترکز سال ۹۴ فردا ۲۸ مرداد اعلام خواهد شد.

به گزارش خبر اینترفر ؛ مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری (ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۴ فردا چهارشنبه ۲۸ مرداد روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org‌ قرار می‌گیرد.

حسین توکلی: کلیه پذیرفته شدگان ضرورت دارد بر اساس مفاد اطلاعیه‌ای که همراه فهرست اسامی آنها منتشر می‌شود ضمن مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ذیربط و کسب اطلاع از برنامه زمانی اعلام شده مربوط به هر کد رشته محل در زمان مقرر برای ثبت نام و سایر مراحل پذیرش به نشانی مشخص شده مراجعه نمایند.

وی در ادامه در مورد تعداد ثبت نام کنندگان اظهار کرد: در این آزمون ۲۰۱ هزار و ۶۶۰ داوطلب ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۸۷ هزار و ۵۱۲ نفر زن و ۱۱۴ هزار و ۱۴۸ نفر مرد بودند.

کاهش ۳۸ هزار و ۷۳۱ نفری داوطلبان در سال ۹۴
آمار داوطلبان آزمون دکترای سال ۹۴ نسبت به آزمون دکتری سال ۹۳، ۳۸ هزار و ۷۳۱ داوطلب کمتر است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: این آزمون در صبح جمعه ۱۵ اسفندماه برای پذیرش دانشجو در ۲۵۰ کد رشته امتحانی و هفت گروه آموزشی در ۵۳ شهرستان مختلف و ۱۰۲ حوزه امتحانی برگزار گردید.

توکلی ادامه داد: پاسخنامه‌های امتحانی داوطلبان به صورت لاک و مهر شده و پلمپ شده به قرنطینه دفتر فناوری سازمان سنجش آموزش کشور منتقل شده و پاسخنامه هر داوطلب توسط دو دستگاه علامت خوان قرائت شده است.

حضور ۱۶۴ هزار و ۵۸۷ داوطلب در جلسه امتحان
وی در مورد تعداد داوطلبین حاضر در جلسه امتحان اظهار کرد: از ۲۰۱ هزار و ۶۶۰ داوطلب ، ۱۶۴ هزار و ۵۸۷ داوطلب در جلسه حاضر بودند که از این تعداد ۷۲ هزار و ۳۵۸ نفر زن و ۹۲ هزار و ۲۲۹ نفر مرد بودند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به انتشار نتایج اولیه گفت: نتایج اولیه آزمون کلیه شرکت کنندگان به صورت کارنامه تنظیم شد و از روز چهارشنبه ۲۶ فروردین ماه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

۵۶ هزار و ۷۴۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در مورد مجازین به انتخاب رشته اظهار کرد: از ۱۶۴ هزار و ۵۸۷ داوطلب حاضر در جلسه امتحان، ۵۶ هزار و ۷۴۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که ۲۳ هزار و ۵۷۸ نفر زن و ۳۳ هزار و ۱۶۲ نفر مرد بودند.

توکلی ادامه داد: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شدند از روز دوشنبه ۳۱ فروردین ماه لغایت یکشنبه ششم اردیبهشت ماه به سایت سازمان سنجش مراجعه و ضمن دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته و مطالعه دقیق آن نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰ کد رشته محل اقدام کردند.

وی در مورد تعداد داوطلبانی که انتخاب رشته کرده‌اند گفت:‌از ۵۶ هزار و ۷۴۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته ۴۰ هزار و ۳۰۴ داوطلب انتخاب رشته کرده اند که از این تعداد ۳۰ هزار و ۶۱ داوطلب به عنوان معرفی شدگان چند برابر ظرفیت برای شرکت در مصاحبه تخصصی و حداکثر در پنج کد رشته محل به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی معرفی شدند.

وی در پایان اظهار کرد: از ۳۰ هزار و ۶۱ نفر معرفی شدگان چند برابر ظرفیت ۱۲ هزار و ۲۳۸ نفر زن و ۱۷ هزار و ۸۲۳ نفر مرد هستند.

:: خبر اینترفر – ایسنا

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.