رابرت چارتوف تهیه کننده فیلم های راکی” درگذشت

رابرت چارتوف تهیه کننده فیلم راکی

رابرت چارتوف تهیه‌کننده فیلم های سینمایی “راکی” و “گاو خشمگین” که در سال ۲۰۱۳ کار تهیه فیلم علمی تخیلی «بازی اندر» را نیز برعهده داشت، چهارشنبه ۱۱ مرداد در خانه خود در سانتامونیکا درگذشته است ...

رابرت چارتوف تهیه‌کننده فیلم های سینمایی “راکی” و “گاو خشمگین” که در سال ۲۰۱۳ کار تهیه فیلم علمی تخیلی «بازی اندر» را نیز برعهده داشت، چهارشنبه ۱۱ مرداد در خانه خود در سانتامونیکا درگذشته است
به گزارش خبر اینترفر – رابرت چارتوف تهیه‌کننده برنده اسکار که همکاری قدرتمند او با اروین وینکلر منجر به خلق آثاری همچون «راکی»، «گاو خشمگین»، «چیزهای خوب» و چندین فیلم تحسین‌شده دیگر در ۸۱ سالگی درگذشت. چارتوف که در سال ۲۰۱۳ کار تهیه فیلم علمی تخیلی «بازی اندر» را برعهده داشت، چهارشنبه ۱۱ مرداد در خانه خود در سانتامونیکا درگذشته است.

فیلم‌هایی که چارتوف در طول دوران کاری خود کار تهیه‌کنندگی آن‌ها را برعهده داشته‌ است، در مجموع بیش از ۴۰ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده، و ۱۲ جایزه اسکار را برای عوامل فیلم به ارمغان آورده‌اند.

چارتوف و وینکلر در سال ۱۹۷۰ جلسه‌ای ترتیب دادند، که در آن با یک جوان گمنام به نام سیلوستراستالونه ملاقات کنند. استالونه در آن زمان فیلم‌نامه‌ای درباره یک مشت‌زن به نام راکی بالبوا نوشته بود که برای رسیدن به مقام قهرمانی جهان مبارزه می کرد. شرط استالونه برای ساخت فیلم این بود که خود نقش اصلی آن را بازی کند، که البته این موضوع از هزینه‌های فیلم برای استخدام یک بازیگر حرفه‌ای سرشناس کم می‌کرد.

«راکی» فیلم بسیار موفقی بود، در مجموع در ۱۰ رشته نامزد دریافت جایزه اسکار شد. استالونه برای این فیلم نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین فیلم‌نامه شد، پیش از او تنها اورسن ولز و چارلی چاپلین همزمان در این دو رشته نامزد دریافت اسکار شده بودند. «راکی» جایزه اسکار بهترین فیلم را برای چارتوف به ارمغان آورد.

دیگر فیلم مشهوری که چارتوف و وینکلر کار تهیه آن را برعهده داشتند، «گاو خشمگین» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی بود. بسیاری این فیلم را یکی از برترین فیلم‌های تاریخ سینما می‌دانند. رابرت دنیرو برای بازی در این فیلم جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را از آن خود کرد.

:: خبر اینترفر

5/ 3٫60

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(10 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.