دستور تخریب ۳۰ ساخت و ساز غیر مجاز در کرج

تخریب ساختمان های غیر مجاز در کرج

شهردارمنطقه ۶ کرج گفت: ۳۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز دراین منطقه با حکم قضایی تخریب شد. به گزارش خبر اینترفر – روابط عمومی شهرداری کرج عزیز صدر نژاد روز پنج شنبه افزود: این اقدام ...

شهردارمنطقه ۶ کرج گفت: ۳۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز دراین منطقه با حکم قضایی تخریب شد.

به گزارش خبر اینترفر – روابط عمومی شهرداری کرج عزیز صدر نژاد روز پنج شنبه افزود: این اقدام با دستور ویژه معاون دادستان مرکز استان و اخذ حکم قضایی،در محدوده جاده برغان انجام شد .

دستور تخریب ۳۰ ساخت و ساز غیر مجاز در کرج

وی ادامه داد:با توجه به دستور ویژه شهردار کرج مبنی بر کنترل ساخت وسازهای غیرمجاز در سطح مناطق ۱۲ گانه این کلانشهر، هماهنگی های لازم برای تخریب و رفع آثار بناهای احداثی فاقد پروانه ساخت به عمل آمد.
صدرنژاد با تاکید بر اینکه احداث بناهای فاقد کیفیت و استحکام موجب تهدید امنیت جانی شهروندان می شود، افزود: در محدوده جاده برغان برخی افراد بدون داشتن مجوزهای قانونی اقدام به دیوار کشی و ساخت بنا کرده بودند که با دستور قضایی معاون داستان کرج تخریب شدند.
وی اظهارکرد:ساخت و سازغیرمجاز از پرحاشیه ترین مباحث شهری است و این ساخت و سازهاکه به صورت غیر قانونی و بدون نظارت کارشناسان انجام می شود، نه تنها سبب آسیب زدن به سیما و منظر شهری می شود بلکه مبلمان شهری و روند شهرسازی را نیز با مشکل مواجه می کند.
این مسوول بیان کرد: پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز به عنوان اولویت مهم در دستور کار حوزه کنترل و نظارت منطقه ۶ شهرداری کرج قرار دارد که هدف از انجام آن علاوه بر مسائل عنوان شده، پیشگیری از تبعات منفی ناشی از ساخت و ساز غیر مجاز به لحاظ فنی می باشد.
شهردار منطقه ۶ کرج یادآور شد: باید به موازات سخت گیری و اقدامات پیشگیرانه، فرهنگسازی و استفاده از ظرفیت رسانه های جمعی و گروهی را در راستای آشنایی هر چه بیشتر مردم با زوایای پنهان ساخت و سازهای غیر مجاز و تاثیر مخرب آن بر سلامت جسمی و روانی شهروندان، منابع آبی، محیط زیست و منابع طبیعی و… در نظر بگیریم.
وی ادامه داد: خریداران حرف اول را در تشویق یا بازدارندگی سازندگان به نحوه ساخت بناها می زنند.
شهرداری منطقه شش کرج جمعیتی بالغ بر ۲۲۰ هزار نفر را تحت پوشش خدماتی دارد.

:: خبر اینترفر – ایرنا

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.