حضور جنگنده سوخو ۳۰ یا ۲۷ روسیه در سوریه + عکس

sukhoi 30 russia

آمریکا با انتشار تصویری ماهواره ای از سوریه مدعی حضور جنگنده های سوخو ۲۷ به تعداد ۴ فروند در خاک این سرزمین شده است. به گزارش خبر اینترفر ، اتاق فکر آمریکایی Institute for the ...

آمریکا با انتشار تصویری ماهواره ای از سوریه مدعی حضور جنگنده های سوخو ۲۷ به تعداد ۴ فروند در خاک این سرزمین شده است.
به گزارش خبر اینترفر ، اتاق فکر آمریکایی Institute for the Study of War با انتشار تصویری ماهواره ای از سوریه مدعی استقرار ۴ فروند جنگنده سوخوی ۲۷ در سوریه شده است؛ در روزهای اخیر تصاویر ماهواره ای زیادی از کشور سوریه منتشر شده است که بر اساس آن منابع غربی ادعا می کنند حجم زیادی از تجهیزات نظامی روسی وارد بندر و فرودگاه لاذقیه در سوریه شده اند.

اما کمی بررسی دقیق تر نشان می دهد که جنگنده های مذکور دو کابینه و همچنین دارای بالک های موسوم به “كانارد” هستند.

  2015-09-20_233814تصویر مورد نظر که در توسط اندیشکده مورد نظر در توئیتر منتشر شده است

2015-09-20_233834تصویر واضح تر از جنگنده های مورد نظر، به بالک ها دقت کنید

این بالکها که برای افزایش توان مانور پذیری جنگنده به کار می رود بر روی تعداد محدودی از جنگنده های روسی مثل سوخوی ۳۰ اس ام، سوخوی ۳۴ و سوخوی ۳۳ نصب شده است. سوخوی ۳۳ که جنگنده ای تک کابین و سوخوی ۳۴ هم که هواپیمایی با حالت نشستن دو خدمه در کنار هم هست. فلذا می توان این گونه نتیجه گرفت که تصویر مورد نظر متعلق به جنگنده سوخوی ۳۰ اس ام است.

2015-09-20_233840جنگنده سوخوی ۳۰ اس ام نیروی هوایی روسیه

جنگنده سوخوی ۳۰ اس ام به صورت اختصاصی برای نیروی هوایی روسیه توسعه یافته است از یک دستگاه رادار آرایه فازی غیر فعال BARS-R بهره می برد . این جنگنده توان پرواز با  سرعت ۲ برابر سرعت صوت را دارد. در بخش تسلیحات نیز این هواپیما به مانند سایر اعضای خانواده فلانکر می تواند تا حدود ۸ تن انواع سلاح هوا به هوا و هوا به سطح را با خود حمل کند. این مدل هم در حدود ۳۰۰۰ کیلومتر برد داشته و توان سوختگیری هوایی نیز دارد.

:: خبر اینترفر – مشرق

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.