زائران ایرانی به بیماری مرس MERS مبتلا نشده اند

بیماری MERS

تیتر خبری که بر روی برخی از رسانه ها از ابتلا زائران حج به بیماری مرس MERS منتشر کرده اند مربوط به دو سال قبل است. معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: ...

تیتر خبری که بر روی برخی از رسانه ها از ابتلا زائران حج به بیماری مرس MERS منتشر کرده اند مربوط به دو سال قبل است.
معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: هیچ موردی از ابتلا به مرس در کشور مشاهده نشده است.
به گزارش خبر اینترفر ؛‌ دکتر محمود نبوی معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در رابطه با تمهیدات وزارت بهداشت جهت جلوگیری از شیوع ویروس مرس در کشور اظهار داشت: در تمام فرودگاه‌های کشور پست مراقبتی مرزی پیش‌بینی شده و قبل از سفر در مورد ویروس مرس به تمامی زائران آموزش لازم ارائه و در صورتی که فردی علائم مشکوک داشته باشد توسط پزشکان بررسی می‌شود.

وی افزود: در هواپیما نیز به تمامی زائران و مسافران آموزش داده می‌شود که در صورت مشاهده مشکل و بروز علائم ویروسی، مسئله را به پایگاه‌های مراقبت اطلاع دهند.

معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: در صورتی که افراد پس از ۱۴ روز از بازگشت حج با موارد مشکوک بیماری مرس مواجه شدند باید هر چه سریع‌تر تحت درمان قرار گرفته و پیگیر بیماری خود باشند.

نبوی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون گزارشی از ابتلا زائران به ویروس مرس نداشته‌ایم، گفت: در چند ماه اخیر نیز زائران به حج عمره اعزام نشدند لذا مواردی از مرس میان زائران نداشته‌ایم. همچنین احتمال اینکه در برگشت زائران حج تمتع با مشکلی از این بیماری مواجه شویم بسیار اندک است ولی با این وجود تمهیدات مراقبتی در نظر گرفته شده است.پیش‌تر در برخی خبرگزاری‌ها از دکتر نبوی نقل شده بود که ۶ نفر در کشور ابتلای به مرس گزارش شده است که غیر واقعی است و مربوط به دو سال گذشته است. لازم است که اصحاب رسانه در انتخاب تیتر دقت بیشتری را به خرج دهند تا با برداشت نادرست موجبات تشویش اذهان عمومی فراهم نشود.

:: خبر اینترفر – yjc- ویدا

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.