کبد چرب بیشترین خطر برای افراد پشت میز نشین

کبد چرب

جدیدترین بررسی ها نشان داده است که افراد پشت میز نشین (به مدت طولانی) بیش از پیش به بیماری کبد چرب غیرالکلی دچار می شوند. به گزارش خبر اینترفر و به نقل از مدیكال نیوز ...

جدیدترین بررسی ها نشان داده است که افراد پشت میز نشین (به مدت طولانی) بیش از پیش به بیماری کبد چرب غیرالکلی دچار می شوند.

به گزارش خبر اینترفر و به نقل از مدیكال نیوز بررسی‌های جدید محققان كره‌ای نشان می‌دهد كه كم‌تحركی و بیماری كبد چرب غیر‌الكلی با هم ارتباط دارند.
این در حالی است كه حتی افرادی با شاخص توده بدنی كمتر از ۲۳ نیز درصورتی كه مدت زمان زیادی را در حال نشسته به‌سر‌ ببرند، به بیماری كبد چرب غیر الكلی مبتلا می‌شوند.
این بیماری كه بیشتر به دلیل افزایش میزان چاقی در میان افراد رواج یافته است، در صورت عدم تشخیص زودرس و درمان مناسب ،می‎تواند منجر به بیماری پیشرفته و غیر قابل برگشت كبدی به نام “سیروز” شود كه درمان آن پیوند كبد است.
تاكنون تحقیقات زیادی پیرامون ارتباط میان نشستن و بیماری دیابت، فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی و عروق خونی،‌ سرطان و حتی مرگ صورت گرفته است.
اما بررسی‌های جدید كه در مجله  ” Hepatology” منتشر شده است، ارتباط میان فعالیت‌های فیزیكی و بیماری كبد چرب غیر الكلی را نشان می‌دهد كه بیش از ۱۴۰ هزار فرد میانسال كره ای به آن مبتلا هستند.
دكتر یوسو چانگ از دانشکده پزشکی “Sungkyunkwan” در کره جنوبی در این باره می‌گوید:” بررسی های ما نشان می دهد كه شركت در فعالیت‌های فیزیكی و كاهش زمان نشستن، عامل مهمی در كاهش خطر ابتلا به بیماری كبد چرب غیر الكلی محسوب می‌شود.”

:: خبر اینترفر – ایمنا

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.