اولین بار در ایران: آموزش سگ های نجات با بالگرد

سگ های آموزشی نجات هلال احمر

۲۰ قلاده سگ نجات تمرین ویژه ارتفاع با بالگردهای هلال احمر را خواهند دید. به گزارش خبر اینترفر ، تیم‌های “آنست” معروف به تیم‌های جستجو و نجات که شامل سگ‌های نجات هستند برای توان افزایی ...

۲۰ قلاده سگ نجات تمرین ویژه ارتفاع با بالگردهای هلال احمر را خواهند دید.

به گزارش خبر اینترفر ، تیم‌های “آنست” معروف به تیم‌های جستجو و نجات که شامل سگ‌های نجات هستند برای توان افزایی در عملیات‌های امداد و نجات دوره ویژه تمرین با بالگرد را گذراندند.

در این رابطه ناصر چرخساز رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: برای نخستین بار سگ‌های نجات دروه آشنایی با بالگرد را فراگرفتند تا ترس سگ‌ها از صدا، ارتفاع و هوای تندی که به آنان می‌خورد از بین رود.

وی با اشاره به مزایایی چنین تمریناتی برای سگ‌های نجات عنوان کرد: این تمرین‌ها باعث می‌شود یک سگ نجات وقتی با بالگرد به منطقه حادثه دیده ای منتقل می‌شود هم از شرایط قرار گرفتن در بالگرد نترسد و هم دچار مشکل ارتفاع زدگی نشود و هم اینکه در چنین مواقعی سگ دچار گیجی محیط نشود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: براین اساس برای نخستین‌بار ۲۰ قلاده سگ در دوره ویژه آموزشی با شرایط قرار گرفتن در بالگرد مورد ارزیابی قرار گرفتند.

:: خبر اینترفر – تسنیم

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.