آیا ربات های تلگرام اطلاعات را سرقت می کنند؟ (شایعات)

آیا ربات های تلگرام اطلاعات را سرقت می کنند؟ (شایعات)

ربات های تلگرام Telegram bot تا چه حد خطرناک هستند؟ ربات ها را بیشتر بشناسید چرا که ساخت ربات (ربوت ، بات یا BOT) امکانی است از طرف تلگرام برای طراحان نرم افزاری. به گزارش ...

ربات های تلگرام Telegram bot تا چه حد خطرناک هستند؟ ربات ها را بیشتر بشناسید چرا که ساخت ربات (ربوت ، بات یا BOT) امکانی است از طرف تلگرام برای طراحان نرم افزاری.

به گزارش گروه آموزش اینترفر ؛ متاسفانه بدلیل عدم اطلاع رسانی صحیح، برخی مفاهیم در محیط مسنجرها از جمله تلگرام به زبان غیر اصولی مطرح می شود، اکثر کاربران به اطلاعات سطحی اکتفا کرده و جویای حقیقت متون و تصاویر نیستند، این در حالیست که اکثر کاربران اخبار غیر مستند و جعلی را که با سوء استفاده از نام و نشان خبرگزاری های معتبر و نهادهای رسمی در مسنجرها و شبکه های اجتماعی منتشر می شود را می پذیرند.

2015-09-23_184425صالح عزتی کارشناس حوزه فناوری اطلاعات می گوید: ربات های که با اسامی ربوت ، بات یا BOT نیز شناخته می شوند دارای سطحی از هوش مصنوعی هستند که تلگرام در اختیار طراحان نرم افزاری قرار داده است. بات ها از بسترهای نرم افزاری و فعال تلگرام اند، اما شنیدن نام ربات برای برخی مفهومی جزء بدافزار : هک ، ویروس، تروجان، سرقت اطلاعاتی و … ندارد ، بهتر است بدانید bot ها از زمان شکل گیری تلگرام توسط سازندگان آن وجود داشته و اساسا پایه تلگرام مبتنی بر رباتیست که داده های شما را هدایت میکند و می توان تلگرام را یک ربات هوشمند دانست، پس اگر ربات خطرناک است تلگرام نیز خطرناک است.

telegram botسازندگان تلگرام این قابلیت را برای طراحان نرم افزاری جهت ساخت ربات ویژه خود باز گذاشته اند (خدمتی از طرف تلگرام)، ربات هایی که گاها صحبت هایی غیراصولی از آنان می شود می توانند به طور خودکار شما را در برطرف کردن برخی نیازهایتان یاری کنند، البته این بدین منظور نیست که بوت ها همگی مفیدند.

هیچ چیز صد در صد نیست و میتواند بوت هایی باشند که از قاعده Privacy Mode پیروی نکنند یعنی قواعدی که تلگرام برای آنان وضع کرده را رعایت نکنند! که احتمال آن کم است چرا که تلگرام آنان را از از طریق Bot API و پروتکل امن رصد می کند ضمن اینکه ربات ها ظرفیت پایینی در ذخیره اطلاعاتی دارند ، از طرفی ربات هایی هم که منبعشان معرفی می شود را میتوانید به راحتی شناسایی و از عملکردشان اطمینان حاصل کنید ، ضمنا متون شما برای بات ها قابل تفهیم نیست مگر دادن پاسخ به ربات که همان را دریافت کرده و یا برقراری ارتباط دستوری با آنان؛ اما در این میان فرضیه ای مطرح است: همکاری جاسوسی با اطلاع تلگرام! توصیه می کنیم از ربات هایی که منبع مشخصی ندارند استفاده نکنید و در صورت مشکوک بودن به “ربات و کاربر” آن را بلاک یا حذف کنید. چرا که برای سرقت اطلاعات، افراد نیز می توانند با نام کاربری وارد چنین مسنجرهایی شوند در گروه ها، دوستانتان دوستانی را دعوت می کنند که احتمالا برایتان نا آشنا هستند و یا اطلاعاتی از دیگر گروها به گروه دیگر اشتراک گذاشته می شود (هیچ چیز صد در صد نیست و این را بدانید شما در حال تبادل اطلاعات شخصی خود در فضای مجازی و آرشیو یک مسنجر خارجی هستید که گفته می شود سازندگان آن روسی – آلمانی هستند)

2015-09-23_192109در پایان شایعات را نپذیرید و خود جویای حقیقت باشید، ربات های مشکوک و کشف شده خود را به سایت INTER4.IR معرفی کنید / ربات زیر میتواند در اطلاع رسانی اخبار معتبر همراه خوبی برایتان باشد:

INTER4_BOT@ (از ربات ها لذت ببرید)

:: آموزش کامپیوتر شبکه اینترفر

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.