حادثه دیگر مکه / کشته شدن ۳۱۰ زائر و ۴۵۰ زخمی + عکس

کشته شدن زائران ایرانی در عرفات

حوادث در مکه ادامه دارد، ۳۱۰ نفر از حجاج بر اثر ازدحام جمیعت کشته و حداقل ۴۵۰ نفر زخمی شدند، ۱۲ نفر زائر ایرانی هستند. به گزارش خبر اینترفر ؛ عربستان سعودی از کشته شدن ...

حوادث در مکه ادامه دارد، ۳۱۰ نفر از حجاج بر اثر ازدحام جمیعت کشته و حداقل ۴۵۰ نفر زخمی شدند، ۱۲ نفر زائر ایرانی هستند.
به گزارش خبر اینترفر ؛ عربستان سعودی از کشته شدن ۳۱۰ نفر از حجاج بیت الله الحرام بر اثر تراکم جمعیت در صحرای منا و در هنگام رمی جمرات خبر داد. در این حادثه همچنین حدود چهارصد و پنجاه نفر از حجاج زخمی شدند.

مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر ۱۲ نفر از کشته شدگان را از زائران ایرانی اعلام کرد.

اسکای نیوز عرب: دفاع مدنی عربستان از کشته شدن حداقل ۳۱۰ زائر بیت‌الله الحرام در منا خبر داد. به دلیل ازدحام در مناسک حج در منا علاوه‌بر کشته شدن این ۳۱۰ زائر، دست کم ۴۵۰ تن نیز زخمی شده‌اند.

2015-09-24_141927مسوولان بیمارستانی عربستان اعلام کردند که زخمی‌های این حادثه به هشت بیمارستان منتقل شده‌اند و تلاش برای شناسایی هویت کشته‌شدگان و زخمی‌ها ادامه دارد.

بنا به گفته مسوولان عربستانی، مناسک حج با روال طبیعی خود و با احتیاط‌های لازم ادامه خواهد داشت و نیروهای نظامی و امنیتی این کشور برای تامین هر چه بهتر این مناسک به مناطق پرازدحام اعزام شدند.

این چندمین اتفاقی است که طی دو هفته اخیر برای زائران در عربستان اتفاق افتاده که مُهر تاییدی بر ناتوانی آل‌سعود در تامین امنیت جان زائران است. پیش از سقوط جرثقیل در مسجدالحرام موجب کشته شدن بیش از ۱۱۷ زائر از جمله ۱۱ ایرانی شد.2015-09-24_141952

2015-09-24_141921روز گذشته (چهارشنبه) نیز بیش از ۲۲۰ نفر از حجاج به دلیل خرابی درهای قطار در مکه مکرمه دچار حالت خفگی و بیهوشی شدند.

همچنین حادثه آتش‌سوزی هتل حجاج در مکه نیز منجر به زخمی شدن تعدادی از آنها و تخلیه ۱۵۰۰ نفر از حاجیان شد.

:: خبر اینترفر – ایسنا- شفقفنا

5/ 3٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.