نشست خبری فوری ناسا: کشف حیاط یا آب در مریخ

کشف آب یا حیات در مریخ

طی کشف در مریخ ، روز دوشنبه ناسا نشست خبری برگزار می کند ، این نشست به طور مستقیم از سایت ناسا پخش خواهد شد. به گزارش خبر اینترفر ؛ ناسا اعلام کرده موفق به ...

طی کشف در مریخ ، روز دوشنبه ناسا نشست خبری برگزار می کند ، این نشست به طور مستقیم از سایت ناسا پخش خواهد شد.
به گزارش خبر اینترفر ؛ ناسا اعلام کرده موفق به کشف بزرگ علمی درباره مریخ شده و قرار است روز دوشنبه نشست خبری فوری برگزار کند. همین اقدام باعث شده تا رسانه‌ها به گمانه‌زنی در این رابطه و احتمال وجود آب یا حیات در سیاره سرخ بپردازند.
2015-09-27_011909بر اساس دعوتی كه برای یك نشست فوری خبری صورت گرفته قرار است محققان و دانشمندان در واشنگتن جمع شوند تا مقام‌های ناسا آن طور كه گفته‌اند «جواب یك راز بزرگ» را كه همیشه درباره مریخ وجود داشته را اعلام كنند.
توئیتر ناسا،این نشست خبری قرار است به صورت زنده از سایت ناسا ساعت ۱۹ به وقت تهران پخش شود اما از همین حالا باعث گمانه‌زنی‌های مختلف شده است.
برخی رسانه‌ها گفته‌اند شاید مقام‌ها و دانشمندان ناسا قرار است درباره كشف حیات در مریخ حرف بزنند و گروهی از كشف احتمالی آب در این سیاره حرف زده‌اند. گفته می شود ممكن است مریخ نورد كنجكاوی حیات میكروبی در مریخ كشف كرده باشد یا شاید با حل یك معمای پیچیده ناسا از وجود آب در مریخ خبر دهد. یكی از كسانی كه در این نشست خبری حضور خواهد داشت Lujendra Ojha یكی از استاتید موسسه تكنولوژی جورجیاست كه تئوری وجود آب شور در مریخ در فصل‌های گرم را مطرح كرده است. پیش از این عكس‌هایی از مریخ به زمین رسیده بود كه در آنها به طور واضح دیده می شد که رگه های تیره روی یک سرازیری مریخ چگونه با فصل ها تغییر می‌کنند. این رگه ها با نام رگه های باز-رخدادگر شیب ها (recurrent slope linea) در ماه های گرم تر تا پایین شیب ها هم کشیده می شوند ولی طی فصل های سردتر ناپدید بودند. احتمال دارد كه تئوری recurrent slope linea توسط دانشمندان ناسا به اثبات رسیده باشد. اثبات وجود آب به معنای وجود احتمالی حیات در سیاره سرخ به حساب می‌آید.

:: خبر اینترفر – خبرآنلاین

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.