آمار جدید فاجعه منا با ۲۲۸ کشته ۲۷ مجروح ۲۴۶ مفقود

آمار و اخبار جدید از جان باختگان حادثه منا

آماری که هر ساعت رو به افزایش است و متاسفانه با طولانی شدن مدت جستجو به نظر می رسد شمار بیشتر مفقودین که تا این لحظه ۲۴۶ نفر گزارش شده است جزء جان باختگان حادثه ...

آماری که هر ساعت رو به افزایش است و متاسفانه با طولانی شدن مدت جستجو به نظر می رسد شمار بیشتر مفقودین که تا این لحظه ۲۴۶ نفر گزارش شده است جزء جان باختگان حادثه منا باشند.

به گزارش خبر اینترفر ؛  رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: هم اکنون تعداد جان باختگان ایران فاجعه منا ۲۲۸ نفر و تعداد مجروحان ۲۷ نفر است. اما تکلیف ۲۴۶ زائر ایرانی هنوز مشخص نیست که با توجه به روند جستجوها ، متاسفانه انتظار جان باختن بیشتر آنها دور از ذهن نیست .

رئیس سازمان حج و زیارت در گفتگو با شبکه خبر گفت: ۱۹ کانتینر از ۲۱ کاتنتیر حامل حداقل ۳ هزار زائر جان باخته ، هنوز تخلیه نشده است و پیش بینی می شود با توجه به وجود حداقل ۱۲۰۰ زائر جان باخته در سردخانه های مکه ، شمار جان باختگان فاجعه منا مجموعا به ۴۷۰۰ نفر برسد.

به گفته اوحدی تکلیف ۲۴۶ زائر ایرانی هنوز مشخص نیست که با توجه به روند جستجوها ، متاسفانه انتظار جان باختن اکثر آنها دور از ذهن نیست . ۲۷ زائر ایرانی همچنان در بیمارستانها بستری هستند . در میان جان باختگان مظلوم منا ، پیکرهای زائران حداقل بیست کشور به چشم می خورد .

برخی رسانه ها بعدظهر امروز  از تصمیم  عربستان سعودی برای دفن خودسرانه تعداد زیادی از  اجساد شناسایی نشده به بهانه جلوگیری از شیوع بیماری خبر دادند .معاون عربی آفریقای وزیر امور خارجه ایران  در واکنش به این تصمیم  تاکیدکرد : هیچ مجوزی برای دفن جان باختگان  ایرانی به عربستان سعودی داده نشده است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از سایت سازمان حج و زیارت لیست جان باختگان ایرانی حادثه جمرات تا این لحظه بدین شرح اعلام می گردد.

:: خبر شبکه اینترفر – شبکه خبر

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.