عکسی از روبرو شدن و «دست دادن ظریف با اوباما»

عکس جعلی ظریف با اوباما

انتشار عکس دست دادن باراک اوباما با ظریف / ساعاتی پس از خبر روبرو شدن دکتر ظریف در زمان خروج از سالن مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک که منجر به دیدار اتفاقی و دست ...

انتشار عکس دست دادن باراک اوباما با ظریف / ساعاتی پس از خبر روبرو شدن دکتر ظریف در زمان خروج از سالن مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک که منجر به دیدار اتفاقی و دست دادن با باراک اوباما شد ، عکسی در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

به گزارش خبر اینترفر ؛ دیروز (دوشنبه) پس از پایان سخنرانی حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که در حال خروج از سالن مجمع بود به طور اتفاقی با باراک اوباما رئیس جمهور و جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که در حال ورود به محل مجمع عمومی بودند روبرو شد و سلام و احوالپرسی کرد و دست داد.

شایعهعکس جعلی دست دادن ظریف با اوباماپس از انتشار خبر فوق، تصویری در شبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخید که ادعا شد این عکس از لحظه دست دادن جواد ظریف و باراک اوباما گرفته شده است.

واقعیت
کمی دقت در این عکس نشان می‌دهد که تصویر دست دادن ظریف با اوباما، فتوشاپی و جعلی است.
از سوی دیگر سیمای وزیر امور خارجه کشورمان در هنگام سخنرانی روحانی در سازمان ملل و یقه پیراهن ظریف، سند دیگری بر جعلی بودن عکس فوق می‌گذارد.2015-09-29_2250122015-09-29_225004همچنین بررسی خبرنگار ما نشان می دهد که اصل این عکس به دیدار رائول کاسترو رئیس جمهور کوبا با باراک اوباما اختصاص دارد.

2015-09-29_225023:: خبر اینترفر – فارس

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.