مراقب باشید: تا ۱۴ روز روبوسی با حجاج ممنوع !

بازگشت حجاج از مکه

در این توصیه تاکید شده است این روند تا دو هفته پس از عزیمت حجاج تداوم داشته باشد و زائران نیز در این مدت هرگونه تغییر در شرایط سلامتی خود را سریعا به مراکز درمانی ...

در این توصیه تاکید شده است این روند تا دو هفته پس از عزیمت حجاج تداوم داشته باشد و زائران نیز در این مدت هرگونه تغییر در شرایط سلامتی خود را سریعا به مراکز درمانی گزارش دهند.
به گزارش خبر اینترفر ؛ همزمان با ورود نخستین گروه از زائران خانه خدا به استان که صبح فردا با پرواز جده-ساری-جده انجام خواهد شد، دانشگاه علوم پزشکی مازندران در اطلاعیه ای به خانواده های حجاج و اقوام آنها توصیه کرد از روبوسی با حجاج پرهیز کنند.

در این توصیه تاکید شده با توجه به وجود بیماری کرونا در بین برخی حجاج اعزامی از دیگر کشورها و ضرورت پیشگیری از انتقال بیماری به داخل کشور، این روند تا دو هفته پس از عزیمت حجاج تداوم داشته باشد و زائران نیز در این مدت هرگونه تغییر در شرایط سلامتی خود را سریعا به مراکز درمانی گزارش دهند.

استفاده از دستکش در هنگام ذبح گوسفندهای قربانی یکی دیگر از نکات مهم بهداشتی مورد تاکید مجریان بهداشت است همچنین در صورت وجود عوامل پنهان بیماری تب کریمه و کنگو در لاشه گوسفند، با فریز کردن گوشت به مدت حداقل ۶ ساعت از انتقال بیماری به افراد جامعه خودداری کنند.

:: خبر اینترفر – تابناک

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.