شاندیز ؛ پدیده ای ناپدید ! تجمع مالباختگان شنبه هر هفته

تجمع اعتراض آمیز پدیده شاندیز

پدیده شاندیز ، شرکتی ۱۲ هزار میلیارد تومانی که بلاتکلیف است / تجمع مالباختگان شنبه هر هفته به گزارش خبر اینترفر ، رشته تحصن ها و تجمع های مالباختگان پدیده شاندیز سر دراز دارد، آنها ...

پدیده شاندیز ، شرکتی ۱۲ هزار میلیارد تومانی که بلاتکلیف است / تجمع مالباختگان شنبه هر هفته

به گزارش خبر اینترفر ، رشته تحصن ها و تجمع های مالباختگان پدیده شاندیز سر دراز دارد، آنها هر روز صحبتهایی می شنوند که با سخنان روزهای قبل، متفاوت است. ماهها پس از اینکه قوه قضاییه و شورای عالی شهرسازی و معماری به پرونده ساخت و سازهای غیرمجاز این شرکت ورود کنند، سرمایه گذاران این شرکت هنوز نمی دانند چه زمانی به پولی که داده اند می رسند.

برخی از آنها می گویند سهامی را که خریداری کرده اند تا پیش از حضور نهادهای قانونی و نظارتی در پرونده این شرکت، دارای ارزش فوق العاده بالایی بوده و برخی از مقامات نیز می گویند قیمت این سهام، حباب است و نمی توان گفت ارزش واقعی پولی که مردم پرداخت کرده اند، اینقدر بالا رفته.
از جمله این مسئولان، محسنی اژه ای سخنگو و معاون اول قوه قضاییه است که گفت صاحبان این شرکت به صورت تصنعی و حباب وار، قیمت سهام را به ناگاه از ۳۰۰ تومن به ۱۲۰۰۰ تومان رسانده اند و مردم را بلاجهت امیدوار کرده اند.
مشکل هر چه باشد و قیمت سهام هر چقدر تعیین شود، چیزی که عیان است، اعتراض تعداد زیادی از سهامداران و سپرده گذاران این شرکت به وضعیت کنونی است.
آنها تصمیم گرفته اند شنبه هر هفته در مقابل نهادهای دولتی مانند استانداری خراسان رضوی و البته دفتر مرکزی شرکت پدیده شاندیز در خیابان خیام مشهد تجمع کنند تا زمانی که تکلیف شان روشن شود. امروز هم این اشخاص با حضور در دفتر مرکزی پدیده شاندیز، اعتراض خود را به روند فعلی بلاتکلیفی صاحبان سهام، نشان دادند.
آنها به بلاتکلیفی ماه های اخیر خود اعتراض دارند و می گویند چرا با وجودی که نهادهای قانونی در این پرونده صاحب اختیار تام هستند، قیمت سهام و وضعیت املاک و دارایی های شرکت را مشخص نمی کنند. با وجودی که مدیران و صاحبان فعلی شرکت پدیده شاندیز سیاست سکوت را پیشه کرده اند و گاه گداری با صدور اطلاعیه کوتاه، از طلبکاران می خواهند دست از تجمع و اعتراض بردارند ولی اخباری در مشهد دهان به دهان می چرخد که نشان می دهد شرکت پدیده شاندیز به ۵ سرمایه گذار ایرانی، ترک، چینی و ایتالیایی قرار است واگذار شود. هر چند کریمی، معاون فرماندار مشهد و مسئول سابق پرونده پدیده در استانداری خراسان رضوی گفته بود سرمایه گذاران جدید برای خرید این شرکت مشغول رایزنی هستند، ولی تاکنون عملا خبر رسمی درباره تعیین سرنوشت این شرکت، منتشر نشده است. کریمی نیز اخیرا  اعلام کرد دیگر درباره پرونده پدیده شاندیز دارای سمت نیست و نمی تواند در این باره اظهار نظر کند.
هنوز تکلیف شرکتی که اسما حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان ارزش دارد ولی قیمت رسمی و واقعی آن را کسی نمی داند، تعیین نشده و سهامداران این شرکت از روی ترس و اجبار، هر هفته تجمع می کنند تا وضعیت پولی که پرداخته اند روشن شود.

:: خبر اینترفر – خبر آنلاین

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.