امروز : حضور وزیر امور خارجه ژاپن در ایران

امروز : حضور وزیر امور خارجه ژاپن در ایران

وزیر امور خارجه ژاپن امروز وارد تهران می شود / امید است روابط به قبل از دوره تحریم بازگردد. به گزارش خبر اینترفر ، وزیرخارجه ژاپن (فومیو کیشیدا) به منظور دیدار و مذاکره با مقامات ...

وزیر امور خارجه ژاپن امروز وارد تهران می شود / امید است روابط به قبل از دوره تحریم بازگردد.
به گزارش خبر اینترفر ، وزیرخارجه ژاپن (فومیو کیشیدا) به منظور دیدار و مذاکره با مقامات کشورمان در صدر هیئت سیاسی اقتصادی امروز وارد تهران می شود. این دومین سفر وزیر امور خارجه ژاپن به کشورمان در دولت رئیس جمهور روحانی است.

معاون آسیا و اقیانوسیه وزیرامورخارجه گفت: آقای کی شی دا در این سفر با محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

ابراهیم رحیم پور افزود: دیدار وزیرامورخارجه ژاپن با دیگر مقامات کشورمان نیز در دستورکار قرار دارد و در این دیدارها درباره مسایل مختلف سیاسی، اقتصادی و همکاری های منطقه ای گفتگو خواهد شد.

معاون وزیرامورخارجه همچنین گفت: باتوجه به احتمال سفر مقامات بالاتر ژاپنی به کشورمان در آینده نزدیک ، در سفر وزیر امورخارجه این کشور به تهران درباره مقدمات قراردادهایی که برای امضاء در دستورکار قرار دارد نیز تبادل نظر خواهد شد.

رحیم پور ژاپن را یکی از شرکای مطمئن اقتصادی کشورمان دانست و افزود: این کشور حتی در دوره تحریم نیز خرید نفت از کشورمان را متوقف نکرد و در دوره پساتحریم نیز علاقه دارد به روابط مطلوب گذشته با کشورمان بازگردد.

وی ابرازامیدواری کرد: در سفر وزیرامورخارجه ژاپن و سفر دیگر مقامات عالی رتبه این کشور به ایران روابط دو کشور به سطح سالهای پیش از تحریم بازگردد.

:: خبر اینترفر

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.