حوادث ایام عزاداری / مسمویت در چالوس و انفجار در تهران

حوادث ایام عزاداری / مسمویت در چالوس و انفجار در تهران

در ایام عزاداری محرم دو حادثه بزرگ رخ داد ، مسمویت غذایی ۱۸۵ نفر در چالوس و انفجار در هیئت عزاداری در شهر ری تهران که کودکی جان خود را از دست داد. به گزارش ...

در ایام عزاداری محرم دو حادثه بزرگ رخ داد ، مسمویت غذایی ۱۸۵ نفر در چالوس و انفجار در هیئت عزاداری در شهر ری تهران که کودکی جان خود را از دست داد.

به گزارش خبر اینترفر ؛ سخنگوی اورژانس کشور از مرگ یک کودک در حادثه انفجار در هیات افغانستانی‌های ساکن شهر ری خبر داد.
مجتبی خالدی : در ارتباط با حوادث مهم رخ داده در ایام عزاداری ماه محرم گفت: در این مدت ۲ مورد حادثه بزرگ داشتیم که یکی از آنها مسمویت غذایی در چالوس بود که ۱۸۵ نفر را درگیر کرد که هنوز ۴ نفر به علت این حادثه در بیمارستان بستری هستند  و باقی مرخص شده اند .

وی ادامه داد: حادثه دوم نیز مربوط به انفجاری در هیات افغانستانی های ساکن شهر ری در روز ۲۷ مهر ماه  بود که ۳۸ نفر بر اثر آن مصدوم شدند که نزدیک به ۱۴ نفر از آنها به بیمارستان شهید مطهری منتقل شدند وفعلا یک کودک  به دلیل شدت جراحات فوت کرده است.باقی هم به بیمارستان شهدای یافت آباد و شهدای هفتم تیر منتقل شده اند .

خالدی افزود:۱۰ نفر از این مصدومان که در بیمارستان شهید مطهری و شهدای یافت آباد هستند وضعیت نگران کننده‌تری دارند که امیدواریم هرچه زود تر بهبود پیدا کنند .

سخنگوی اورژانس کشور اظهار کرد: علت این انفجار نشت گاز به دلیل  عدم رعایت نکات ایمنی بوده است. البته اعضای هیات متوجه نشت گاز شده بودند اما تنها سعی داشتند که با دود کردن اسپند بوی آن را از بین ببرند . خوشبختانه در زمان انفجار تعداد کمی از افراد یعنی حدود ۴۰  تا ۴۴ نفر در هیات حضور داشتند.

وی گفت: در این ایام مسمومیت‌های موردی نیز داشته‌ایم که نمی شود آنها را مسمویت های  هیاتی حساب کرد زیرا مسمومیت های هیاتی معمولا بیشتر از ۴۰ نفر را در بر  می‌گیرند .

:: خبر اینترفر -ilna

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.