سقوط هواپیمای مسافربری روسیه در مصر با ۲۲۴ کشته

سقوط هواپیمای مسافربری روسیه در مصر با 224 کشته

صحرای سینا در مصر امروز شاهد سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری ایرباس ۳۲۱ با ۲۲۴ سرنشین بود. به گزارش خبر اینترفر ؛ مقامات مصر اعلام کرد، یک فروند هواپیمای مسافری ایرباس ۳۲۱ وابسته به یک ...

صحرای سینا در مصر امروز شاهد سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری ایرباس ۳۲۱ با ۲۲۴ سرنشین بود.

به گزارش خبر اینترفر ؛ مقامات مصر اعلام کرد، یک فروند هواپیمای مسافری ایرباس ۳۲۱ وابسته به یک شرکت هوایی روسی که حامل گردشگران بود، در مرکز صحرای سینا در این کشور سقوط کرد.

یک هواپیمای مسافربری ایرباس ۳۲۱ خطوط هوایی روسیه در مرکز صحرای سینا در مصر سقوط کرده است.

شبکه خبری «اسکای نیوز»، گزارش داد که مقامات مصری عملیات جستجوی گسترده‌ای را برای کشف لاشه این هواپیما آغاز کرده؛ نخست وزیر و وزارت حمل و نقل هوایی مصر گفته‌اند، لاشه این هواپیما در جنوب العریش در سینا پیدا شده و ۴۵ آمبولانس برای انتقال اجساد قربانیان به محل حادثه اعزام شده است.

بر اساس اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌ها این هواپیما از فرودگاه شرم الشیخ مصر پرواز کرده بود و ۲۳ دقیقه بعد در منطقه «بئر بدا» در منطقه «حسنه» در مرکز سینا دچار سانحه شده و سقوط کرده است.

بر اساس این خبر این هواپیما ۲۲۴ سرنشین داشته که به جز کادر پرواز همه سرنشینان آن گردشگر بوده‌اند و گروه‌های امداد و نجات مصری تلاش می‌کنند محل سقوط هواپیما را شناسایی کنند و عملیات امداد رسانی نجات یافتگان احتمالی را آغاز کنند؛ نخست وزیر مصر نیز ضمن تأیید این خبر سفر خود به استان اسماعیلیه را به منظور بررسی و پیگیری این حادثه لغو کرده است.

از سوی دیگر یک منبع آگاه در آژانس حمل و نقل هوایی روسیه به خبرگزاری نووستی گفته است که این هواپیمای ایرباس ۳۲۱ متعلق به خطوط هوایی «کوگالیماویا» بوده است.

به گفته وی، پرواز شماره ۹۲۶۸ شرم الشیخ به سن پترزبورگ، جمعا ۲۱۷ مسافر [از جمله ۱۷ کودک] و ۷ نفر خدمه داشته و ۲۳ دقیقه پس از برخاستن از باند، از صفحه رادار محو شده است.

منطقه صحرای سینا که شاهد حضور گروهک‌های تروریستی وابسته به داعش است طی یک سال گذشته محل عملیات هوایی ارتش مصر بوده است.
2015-10-31_183946 یک مقام امنیتی مصری احتمال عملیات خرابکاری که منجر به سقوط هواپیما شده را بعید دانسته اما هنوز مشخص نیست که این هواپیما دچار اختلال فنی شده یا به وسیله گروهک‌های تروریستی مورد هدف قرار گرفته است.

با وجود اینکه خبرگزاری رویترز گزارش داده که این هواپیما پیش از سانحه حریم هوایی مصر را ترک کرده بوده؛ سازمان هواپیمایی روسیه نیز این خبر را تایید کرد و گفت که هواپیما از شرم الشیخ به مقصد سن‌پترزبورگ در حرکت بود که در آسمان سینا تماس با آن قطع شده است؛ با این وجود منابع مصری می‌گویند که هواپیما وجود مشکل فنی را به برج مراقبت اعلام کرده است.
2015-10-31_183953خبرنگار شبکه العربیه ضمن بعید دانستن هدف قرار گرفتن این هواپیما به وسیله موشک‌های زمینی اعلام کرده اختلال فنی یا وضعیت بد جوی که طی چند روز گذشته در مصر وجود داشته می‌تواند از سناریوهای احتمالی این سانحه باشد و با توجه به ارتفاع بالای هواپیما هنگام پرواز احتمال هدف قرار گرفتن آن به وسیله موشک‌های زمینی بعید است.

وی ادامه داد که یک مسئول مصری گفته با توجه به صحرایی بودن منطقه ارتش مصر نیز در عملیات امداد و نجات مشارکت می‌کند و مصر به زودی گزارشی از شمار قربانیان این حادثه گزارش خواهد داد، بر اساس این خبر با توجه به نابودی کامل هواپیما احتمال وجود نجات یافتگان در این حادثه کم است.

در طول چندسال سال گذشته حادثه مشابهی در شرم الشیخ که مرکز گردشگری مصر است رخ نداده و حدود یک دهه پیش یک هواپیمای فرانسوی بعد از ترک شرم الشیخ در دریای سرخ سقوط کرده بود.

در طول چندماه گذشته یک سانحه دیگر برای گردشگران خارجی در مصر که تلاش می‌کند با صنعت گردشگری اقتصاد آسیب دیده خود را تقویت کند، رخ داده بود و طی آن یک اتوبوس حامل توریست‌های مکزیکی به صورت اشتباهی هدف حمله بالگردهای ارتش مصر قرار گرفت و دست کم ۱۲ گردشگر مکزیکی کشته شدند.

:: خبر اینترفر – فارس

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.