لغو مجوز صادر شده باراک اوباما برای مهاجران غیرقانونی

لغو مجوز صادر شده باراک اوباما برای مهاجران غیرقانونی

صدور مجوز اوباما برای اقامت ۳ ساله ۵ میلیون مهاجر غیرقانونی لغو شد. به گزارش  خبر اینترفر ؛  اوباما در نوامبر سال گذشته با استفاده از اختیارات ریاست جمهوری فرمان ویژه ای صادر کرد که ...

صدور مجوز اوباما برای اقامت ۳ ساله ۵ میلیون مهاجر غیرقانونی لغو شد.
به گزارش  خبر اینترفر ؛  اوباما در نوامبر سال گذشته با استفاده از اختیارات ریاست جمهوری فرمان ویژه ای صادر کرد که به موجب آن پنج میلیون مهاجر غیر قانونی دراین کشور مورد بخشودگی قرار می گرفتند و اجازه پیدا می کردند که به مدت سه سال در این کشور زندگی کنند.
این اقدام بلافاصله با مخالفت جمهوریخواهان آمریکایی در کنگره این کشور مواجه شد و آن را اقدامی غیر قانونی و سوء استفاده اوباما از اختیارات خود موردانتقاد قرار دادند.
بلافاصله درپی صدور این فرمان ۲۶ ایالت آمریکا با این استدلال که دادن بخشودگی و قانونی کردن پنج میلیون مهاجر غیر قانونی می تواند خطرات امنیتی غیر قابل جبرانی را درپی داشته باشد علیه این تصمیم اقامه دعوی کردند و سر انجام در فوریه امسال «اندرو هنن» قاضی یکی از دادگاه های منطقه ای ایالت تگزاس حکم ممنوعیت موقت اجرای این قرمان را صادر کرد.
دوشنبه شب دادگاه فدرال ایالت لویزیانا در شهر نیواورلئان حکم تازه ای صادر کرد و خواستار توقف کامل طرح مهاجرتی اوباما شد.
«گرگ ابوت» فرماندار ایات تگزاس نیز پس از صدور این حکم روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای تصمیم اوباما را «تصمیمی عاری از قانون» خواند و از او خواست تا بدون وقفه دستور توقف اجرای آن را صادر کند.

:: خبر اینترفر – ایرنا

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.