اطلاعیه بانک مرکزی و ایران خودرو: توقف وام ۲۵ میلیون تومانی!

اطلاعیه بانک مرکزی و ایران خودرو: توقف وام 25 میلیون تومانی!

اطلاعیه: بانک مرکزی با ادامه فروش به صورت شرایط خودرو در قالب وام ۲۵ میلیون تومانی مخالفت کرد. به گزارش خبر اینترفر ؛  امروز بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای متقاضیان خرید خودرو با وام جدید ۲۵ ...

اطلاعیه: بانک مرکزی با ادامه فروش به صورت شرایط خودرو در قالب وام ۲۵ میلیون تومانی مخالفت کرد.
به گزارش خبر اینترفر ؛  امروز بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای متقاضیان خرید خودرو با وام جدید ۲۵ میلیون تومانی را غافلگیر و اعلام کرد که بیش از ۱۱۰ هزار فقره تسهیلات در این مورد تامین مالی نخواهد کرد.

این در حالی است که آخرین آمارها حاکی از آن بود که حتی تا ۱۳۰ هزار خودرو در چند روز گذشته از سوی خودروسازان فروخته شده که بر این اساس مازاد خودروهای فروش رفته و همچنین تقاضاهای باقیمانده در بلاتکلیفی ماند.

بر اساس این گزارش دیروز عصر جلسه‌ای سه جانبه بین خودروسازان، وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین بانک مرکزی برای انجام مذاکراتی مبنی بر بالابردن سقف تسهیلات اعطایی از سوی بانک‌ها برای فروش خودرو برگزار شد.

با این وجود نتیجه جلسه باز همان تاکید بانک مرکزی نسبت به عدم پرداخت تسهیلات بیش از سقف اعلامی آن بود.

بر اساس این گزارش ایران خودرو نیز با ارسال اطلاعیه‌ای به تمام نمایندگی‌های این شرکت پایان فروش محصولات خود را در قالب طرح وام ۲۵ میلیون تومانی اعلام کرد.

متن اطلاعیه ایران خودرو به شرح زیر است:
“ضمن تشکر از استقبال گرم و کم نظیر مردم عزیز کشور و سپاس بیکران از اینکه محصولات ما را انتخاب نمودید و همچنین قدردانی از تلاش بی‌وقفه نمایندگی‌های مجاز این شرکت و همکاران محترمشان در سراسر کشور که در کمال خلوص و خدمت پاسخگوی نیاز مشتریان محترم ایران خودرو بودند بدین وسیله به استحضار می‌رساند:  پیرو اطلاعیه مورخ ۲۳/۸/۹۴ بانک مرکزی در خصوص فروش مدت‌دار خودروهای مشمول طرح خرید اسناد تجاری در سقف اعلام شده و پیرو جلسه برگزار شده مسئولین با بانک مرکزی، فروش خودرو از محل این مصوبه متوقف می‌شود. بدیهی است فروش عادی این شرکت کمافی‌السابق ادامه خواهد داشت.”

:: خبر اینترفر – yjc

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.