ساخت ربات انسان نمای «سورنا» توسط ۷۰۰ متخصص ایرانی

ساخت ربات انسان نمای «سورنا» توسط 700 متخصص ایرانی

ربات انسان نمای ایرانی سورنا ” با هوشی بالاتر و دقیق تر نسبت به قبل قادر است از پله بالا برود. به گزارش خبر اینترفر ؛ مدیر طرح ملی ربات انسان نمای «سورنا» گفت: نسل ...

ربات انسان نمای ایرانی سورنا ” با هوشی بالاتر و دقیق تر نسبت به قبل قادر است از پله بالا برود.

به گزارش خبر اینترفر ؛ مدیر طرح ملی ربات انسان نمای «سورنا» گفت: نسل سوم ربات انسان نمای ایرانی به نام سورنا با حضور مسئولان رونمایی شد. عقیل یوسفی کما طی گفت وگویی اظهار کرد: این ربات با کمک ۷۰۰ نفر از متخصصان از سراسر کشور به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: این ربات برتری زیادی دارد و سرعت آن هفت برابر و هوشمندی آن نسبت به اشیا و موانع و پله بیشتر شده است.مدیر طرح ملی ربات انسان نمای «سورنا» افزود: این ربات نسبت به نسل های قبلی ارتقا پیدا کرده است و قرار بود که خبرنگاران خارجی نیز در این مراسم حضور پیدا کنند که ویزا به موقع دریافت نکردند.

2015-11-17_011038یوسفی کما تصریح کرد: نسل اول سال ۸۷ و نسل دوم تیر ۸۹ سورنا دو تولید شده است و فعلا به صورت نمونه ساخته شده است و اندام مصنوعی و ربات کوچک نیز در دستور کار است. پروژه ربات سورنا ۳ با هدف توسعه و ساخت ربات انسان‌نما با قابلیت‌های واقعی‌تر و طبیعی‌تر نسبت به نسل‌های قبلی خود و همچنین بسترسازی به منظور کاربرد فن‌آوری‌های گسترش‌یافته آن در حوزه‌ها وقالب‌هایی نظیر ربات‌های امدادگر و به‌توان به ویژه در کاربردهای پزشکی تعریف شد. نام‌گذاری این ربات بر اساس نام سردار اشکانی؛ سورنا انجام گرفته‌است.
مدیر طرح ملی ربات انسان نمای «سورنا» گفت: تولید انبوه در سایز کوچک برای مراکز آموزشی و تحقیقاتی در دستور کار است.

:: خبر اینترفر

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.