اردوغان: عراق ۲۰۱۴ کمک خواسته / به دنبال تحولات جدیدند

اردوغان: عراق 2014 کمک خواسته / به دنبال تحولات جدیدند

اردوغان: نخست وزیرعراق سال گذشته از ترکیه تفاضای کمک کرده و حال به دنبال تحولات جدید در منطقه هستند به گزارش خبر اینترفر به نقل از خبرگزاری ترکیه ؛ حکومت بغداد در سال ۲۰۱۴ به ...

اردوغان: نخست وزیرعراق سال گذشته از ترکیه تفاضای کمک کرده و حال به دنبال تحولات جدید در منطقه هستند
به گزارش خبر اینترفر به نقل از خبرگزاری ترکیه ؛ حکومت بغداد در سال ۲۰۱۴ به دنبال ورود داعش به موصل و پیگیری شدن سیاست توسعه ارضی توسط این گروه در شمال عراق، از ترکیه تقاضای کمک کرده است.

رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه، اظهار داشت که سربازان ترک حاضر در موصل، به دنبال درخواست حیدر العبادی نخست وزیر عراق در این مکان مستقر شده اند.
وی در گفتگو با بخش عربی کانال الجزیره ضمن اشاره به واکنش حکومت عراق به تغییر نوبت سربازان ترک در موصل، تصریح کرد که حکومت بغداد در سال ۲۰۱۴ به دنبال ورود داعش به موصل و پیگیری شدن سیاست توسعه ارضی توسط این گروه در شمال عراق، از ترکیه تقاضای کمک کرد.
اردوغان با بیان اینکه به دنبال درخواست العبادی برای آموزش سربازان این کشور، ترکیه نیز در باشیکا اقدام به تاسیس یک اردوگاه نظامی نمود افزود:” از ان روز تا به امروز صدایشان درنیامد. اکنون به دنبال برخی تحولات جدید در منطقه، در حال برداشتن گامهای جدیدی هستند.”

:: خبر اینترفر

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.