بان کی مون : دنیا ناظر ماست / پیمان جهانی آب و هوا در پاریس

بان کی مون : دنیا ناظر ماست / پیمان جهانی آب و هوا در پاریس

نشست جهانی تغییرات آب و هوا در پاریس / تجمعات طرفداران محیط زیست در پاریس ادامه دارد به گزارش خبر اینترفر از فرانسه ؛ پیش از ظهر شنبه ۱۲ دسامبر/۲۱ آذر، در آخرین ساعات نشست ...

نشست جهانی تغییرات آب و هوا در پاریس / تجمعات طرفداران محیط زیست در پاریس ادامه دارد
به گزارش خبر اینترفر از فرانسه ؛ پیش از ظهر شنبه ۱۲ دسامبر/۲۱ آذر، در آخرین ساعات نشست جهانی آب و هوا، امیدهای زیادی برای امضای یک توافق مهم توسط نمایندگان ۱۹۵ کشور وجود دارد. با اینحال فعالان محیط زیست معتقدند که نشست پاریس می‌بایست با سختگیری و انتظارات بیشتر در قبال خطرات تغییر آب و هوا تصمیم‌گیری نماید.

شب گذشته (جمعه)، بعد از این که پیش‌نویس طرح پیشنهادی خط به خط برای نمایندگان خوانده شد، مسئولان نشست اعلام کردند که اینک همۀ کشورها باید در مورد این طرح به توافق برسند.

لوران فابیوس، وزیر خارجۀ فرانسه که ریاست کنفرانس را به عهده دارد، ساعت یازده ونیم صبح شنبه، پیش‌نویس را پس از ترجمه به شش زبان رسمی سازمان ملل متحد، به شرکت‌کنندگان ارائه کرد.
لوران فابیوس که هنگام سخنرانی بسیار متأثر و منقلب به نظر می‌آمد گفت: «اینک ما تقریباً به پایان راه و بدون تردید به آغازی دیگر رسیده‌ایم».

فرانسوا هولاند، رئیس جمهوری فرانسه نیز که در محل کنفرانس حاضر شد، از همۀ کشورهای شرکت‌کننده خواست که «گام سرنوشت‌ساز» را بردارند و بر سر تصمیم‌های نهایی نشست توافق کنند.
فرانسوا هولاند دوازدهم دسامبر (امروز) را «روزی تاریخی» و اجلاس آب و هوای پاریس را «حرکتی بزرگ برای بشریت توصیف کرد».

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد نیز از همۀ شرکت‌کنندگان خواست که «کار را تمام کنند» و پیمان جهانی را برای جلوگیری از گرم شدن کرۀ زمین امضا نمایند. او گفت: «تمام دنیا ناظر ماست. سرنوشت میلیون‌ها نفر به عقل و درایت ما وابسته است».

همزمان با اجلاسی که در حومۀ شمالی پاریس ادامه دارد، فعالان محیط زیست قصد دارند با تجمعاتی در شهر پاریس خواهان توافقی جدی‌تر و بلندپروازانه‌تر شوند. به عقیدۀ طرفداران محیط زیست، تصمیمات نشست پاریس برای جلوگیری از گرمایش زمین کافی نخواهد بود.

:: خبر اینترفر – فرانسه

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.